| Floriannn a întrebat:

As vrea sa stiu in ce conditii subtitrarile de tip Web-DL, Web-RIP, HDTV si BluRay pot sa fie compatibile intre ele cand vine vorba de filme si seriale. Sa zicem ca descarc o mini-serie in format Web-Rip dar am o subtitrare de tip Web-DL pentru mini-seria respectiva. Care sunt sansele care subtitrarea sa fie perfect compatibila cu formatul Web-Rip? Sau descarc un film in format BluRay si am o subtitrare pentru HDTV. Sper ca ati inteles ideea.

Răspuns Câştigător
| Dismally a răspuns:

Eu prefer sa descarc filme/seriale cu tot cu subtitrare dar asta nu este posibil mereu, in cazul acesta caut filme facute de 'encoderi' mai cunoscuti: NTb, 2HD, EbP, IMMERSE, DIMENSION, FQM etc. La acestea sunt mai multe sanse sa gasesti o subtitrare sau sa se potriveasca una. Daca nu merge nici asa, pentru mi s-a intamplat sa verific 15 subtitrari la un film si sa nu se potriveasca nici una, ma uit sa vad ce subtritari exista si caut un film dupa una dintre subtitrari happy

4 răspunsuri:
| Dismally a răspuns:

50% sanse, incerci pana gasesti o subtitrare care se potriveste.

| Floriannn explică (pentru Dismally):

Am testat si eu in trecut multe subtitrari de diferite tipuri comparativ cu formatul materialului video in incercarea gasirii unei subtitrari potrivite, dar mi-ar placea daca mi-ai spune despre experientele tale legate de subiectul nostru.

| Dismally a răspuns (pentru Floriannn):

Eu prefer sa descarc filme/seriale cu tot cu subtitrare dar asta nu este posibil mereu, in cazul acesta caut filme facute de 'encoderi' mai cunoscuti: NTb, 2HD, EbP, IMMERSE, DIMENSION, FQM etc. La acestea sunt mai multe sanse sa gasesti o subtitrare sau sa se potriveasca una. Daca nu merge nici asa, pentru mi s-a intamplat sa verific 15 subtitrari la un film si sa nu se potriveasca nici una, ma uit sa vad ce subtritari exista si caut un film dupa una dintre subtitrari happy

| Catalin77945 a răspuns:

Depinde de la caz la caz, 50-60%,dar poti sa descarci alea in format bs player si iei subtitrarile direct pentru chestia respectiva si ar fi ok.

| Floriannn explică (pentru Catalin77945):

Spune-mi mai multe detalii despre faza cu bs player ca n-am inteles exact la ce te referi.