| SarahMariaYolo2000 a întrebat:

As vrea si eu povestea adevărata despre Phineas&Ferb.

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Alea-s desene animate. Poveste adevarata nu exista. Alea-s povesti inventate de oameni.

| OnuOnulică a răspuns:

Vezi aici povestea: http://anitasnotebook.com/......-show.html
Dacă nu cunoști engleza atunci folosește traslate pentru traducere.

| dannyel86 a răspuns:

Phineas&Ferb e un scenariu. Sigur ca poate porni de la o situatie reala (ma refer la relatiile de prietenie dintre 2 baieti), dar restul e fictiune. Un produs gandit de oameni si transformat in desene animate.

| biancasuper1 a răspuns:

Se pare ca mama lui Phineas si a lui Candace s-a desparţit de tatăl acestora cand cei doi erau mici, iar la un an s-a recăsătorit cu tatăl lui Ferb. Din păcăte, Ferb s-a nascut cu un handicap mintal si de asta nu prea vorbeşte in serial, dar asta e una din problemele care bântuie familia lui Phineas. Candace suferea de schizofrenie, ea mereu işi imagina ca cei doi fraţi ai ei fac construcţi de neimaginat si ii spunea mamei ei, aceasta nu a avut niciodata ocazia sa vadă ce vede ea pentru că era doar in imaginaţia lui Candace.Din cauza că mama ei nu a vazut niciodată ce făceau fraţii ei, a ţinut un jurnal unde scria tot ce a ce construiesc fraţii ei. Intr-o zi mama ei s-a dus cu ea la doctorul Doofersmith care i-a prescris niste droguri pentru a-i calma ieşirile, din păcate Candance a devenit dependenta de droguri si lua mai multe decat trebuia. Până intr-o zi cand a decedat si a fost găsită de mama ei cu jurnalul in mănă. Mama a citit tot acel jurnal si dupa care s-a dus la Walt Disney Pictures pentru a le cere să facă un desen animat in memoria ficei sale. Tristă poveste, nu? Eu am rămas şocată când am aflat tot ce v-am povestit mai sus.