| NotAgain8967 a întrebat:

Este adevarata povestea reala cu Phineas si Ferb? Am citit-o astazi de dimineata si chiar am ramas socat sad.Nu cred ca exista cineva, copil, sa nu stie serialul asta.Deci...Este adevarat?

1 răspuns:
| ionycaAmy a răspuns:

Pai ar fi doua variante
1) producatorii spun ca a fost pura lor inventie inspirata din momentel lor din copilarie
2) cica ar fi existat in rusia o fata pe nume candace la fel ca si in serial doar ca aceasra avea schizofrenie si isi imagina tot ce faceau fratii ei din aceasta cauza mama ei nu vedea nimic din ceea ce fac. intr-o zi ea a fost dusa la un doctor pe nume dofensmirtz care i'a dat niste pastile care sa o calmeze.
Candace scria fiecare inventie facute de baieti (ea crezand ca sunt reale) intr-un jurnal, intr-o zis a luat prea multe pastile si a fost gasita de mama ei moarta cu jurnalul in mana.
Cica mama ei ar fi dus jurnalul la walt diseny si i-ar fi rugat sa faca un serial in memoria ficei sale. big grin