| CodrutzaDutzi a întrebat:

Am auzit ca serialul HOUSE OF ANUBIS(casa anubis) este foarte fain dar din pacate eu nu ma pot uita pentru ca nu am canalul Nickelodeon. Poate sa imi spune si mie cineva misterul CASEI ANUBIS (pentru cei care se uita la CASA ANUBIS si care stiu)si ar fi minunat daca mi-ati spune in romana pentru
ca am cautat pe net si tot in engleza imi dadea.deci...vreau peromana.Va multumesc.Bye! Va rog. un raspuns? primiti fundzita!

4 răspunsuri:
| ioanaCUTU a răspuns:

Buna nici eu nu l-am vazut de la nceput dar iti spun ce trebuie sa stii: nina si fabian au descoperit primi misteru ei cauta lucrurile lui tutancamomin curandafla si embar dar ea crede prima oara ca fabian si nina sunt impreuna dar 2 oara crede in mister ea anumit clubul sibuna si a facut o sedinta in curand li s-a alaturat patrisia nu multa vreme rufus a prins-o si can au venit embar si nina rufus o tinea pe patrisia si au plecat din camera si in camera erau embar si nina acum ele sunt prinse noapte la 9 a venit fabian silea salvat mai devreme sa lise alature si patrisia au gasit 2 piese anc cu patrisia cu ember cu fabian si cu nina au descisi prima piesa anc nu amres a fost un cutremur si sau auzit niste voci mai tarziu au incercat din nou a mers s-au auzit voci dar putine dupa aia a aparut pe perete unscris scria:asculta vocea'' atunci siau dat seama ca casa e vie dupa ceia nini s-a dus in pod aintrebatonpe casa ce vrea sa gaseasca agasit ca victor,sara si rufus au facut casa anubis sinu v-am spus dar de la unceput nina se duce la azil so viziteze pe sara o batranica care stia misterul casei anubis darcand sara a murit de batrente dar am iutat inainte de a muri sara sa alatural alfy cubului sibuna acum sara a murit de batranete nina si victor e cel rau toata familia lui e rea au fost la inmormantarea lui sara victor la sfarit s-a vazut cu rufus nepotul lui sara. actori: nina,fabian,patrici,embar,mik,mara,gerom,alfy,joy, victor, trudi hei bine atat afost atat s-a difuzat inca dar mai e pa

| DaNnYeLs a răspuns:

Sa te lamuresc eu mai bine pentru ca ioana a luat-o pe sarite si nu cred ca ai inteles mare lucru laughing...O sa incep prin ati prezenta personajele:
Nina -fata cea noua care vine dupa plecarea lu Joy,ea este practic sefa grupului pe care o sa il faca impreuna cu ceilalti numit SIBUNA;
Amber-e fata frumoasa,fitoasa,care are o relatie cu Mick,dupa care se desparte de el si iar se impaca si iar se desparte... ma rog intelegi tu laughing
Mara -fata inteligenta careia ii place si ei de Mick,ea nu va sti de misterele Anubis si nici nu va face parte din Sibunatongue
Patricia-incearca sa o gaseasca pe Joy prietena sa cea mai buna,si face orice pentru a o gasi
Fabian-este prietenul Ninei si binenteles unul dintre cei mai inteligenti si activi membri ai Sibunei.
Mick-ttipul dragut care inebuneste toate fetele si este sportiv foarte bune, el nu face parte din Sibuna si nu va afla de misterele Anubis
Alfie-penultimul baiat care intra in Sibuna, este genul de baiat pus pe stii
el este singurul care vede profesorii cand faceau portiunea speciala...
Jerom-ultimul intra in grup este putin siret lucrand la 2 maini:o data cu membrii grupului,odata cu Rufus Zino
Victor-este pedagogul nebun care este seful acestei nebuni cu mitul lui anubis care vrea impreuna cu profesorii sa bea elixirul vietzi...
Rufus Zino-fost profesor, care refuza sa imparta cu ceilalti profesori elixirul si este pe cont propriu
Sarah-o batrana care ii ajuta pe cei din Sibuna sa gaseasca toate obiectele, pe parcurs ea moare si vine in visele Ninei sa ii dea indicii
Astea sunt personajele si putine detalii despre ele acum sati povestesc pe scurt toate episoadele

| DaNnYeLs a răspuns:

O sa iti povestesc da sa-mi spui daca te uiti la ele sa stiu sa nu scriu degeaba

| Francesca_Martina_1970 a răspuns:

Este pe site-ul Vplay serialul intreg...este pe engleza, intr-adevar dar aie subtitrare in romana :*!

Întrebări recente