| dany97 a întrebat:

Buna!
Am o nelamurire in legatura cu genurile de filme.Care este diferenta intre filmele SF si cele din categoria fantastic?

Răspuns Câştigător
| sublime89 a răspuns:

SF e o ficitiune bazata pe stiinta, ca de aia ii spune asa. Este bazata pe realitate. Iti arata cam ce ar putea sa fie posibil in viitor sa zicem, daca stiinta se va dezvolta in continuare. Pe cand cele fantastice sunt total rupte de realitate de cele mai multe ori. E ca si un basm unde se poate intampla absolut orice, nicio regula nu se mai aplica.

4 răspunsuri:
| Rakanishuu a răspuns:

Filmele SF se bazeaza pe stiinta. Pe cand cele fantastice sunt imaginare, gen... zane, dragoni etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Niciuna! SF insemna Stiintifico Fantastic.

| orhan99 a răspuns:

Filmele SF sunt bazate pe stiinta n-are nici o legatura cu cele fantastice sper ca ti-a fost de ajutor raspunsul

| MiniMinionii a răspuns:

Cele SF au personaje imaginare, iar cele fantastice au personaje mitologice, gen dragonii.