| Julia123Laz a întrebat:

Buna, am vazut in film acum ceva timp dar nu mai stiu cum se numeste si nici nu il mai găsesc oricum as cauta, poate ma ajutati voi.
Este cam asa :
-sclavie
( albii sunt împotriva negrilor, aceștia fiind ținuți la casele lor drept sclavi )
-apare o tipa de culoare albă si incepe sa se intereseze de viata sclavelor de culoare si scrie o carte despre fiecare negresa pe care o cunoaste batandu-si joc de albii care le-au făcut viata un coșmar.
Nu este filmul 12 ani de sclavie daca va gânditi la asta.
Va rog sa ma ajutati daca stiti. Mersi mult anticipat!

Răspuns Câştigător
| Raven a răspuns:

The Help(2011) Culoarea sentimentelor dar era vorba de anii '60, nu erau sclave, erau menajere, fete în casă, servitoare
https://www.youtube.com/watch?v=aT9eWGjLv6s

| Julia123Laz explică (pentru Raven):

Multumesc mult de tot!

| Raven a răspuns (pentru Julia123Laz):

Cu plăcere