| Bogdan_Mario_1985 a întrebat:

as vrea si eu un anime asemanator cu death note, adica sa fie cam la fel, sa nu stii ce se va intampla, si sa fie bizar,!

Răspuns Câştigător
| Innsbruck a răspuns:

Danganronpa: The Animation e tot cu crime misterioase si tineri.
Higurashi no Naku Koro ni e facut tot de acelasi autor si s-ar putea sa iti placa.
Shiki
Ookami kakushi tot de acelasi autor e facut, doar ca e mai scurt.
-Deleb

1 răspuns:
| JackDurden a răspuns:

Neon Genesis Evangelion, e mult mai bizar decat Death Note. Incepe ca un mecha normal, dar pana la sfarsit n-o sa-ti vina sa crezi ca exista o asemenea serie.