| Painy a întrebat:

Buna TPU.
In anime-ul Death Note, Misa o sa se sinucida? Si pana la urma, ce se intampla la sfarsit? happy

Răspuns Câştigător
| VannilaCupCake a răspuns:

Pai, Misa nu o sa moara. In schimb L da. Apoi o sa apara succesorul lui, si o sa-l invinga pe Light, si bineinteles ca moare. E foarte interesant. Am vazut si anime`ul si filmul, de vreo 3-4 ori. E foarte complicat, Light si L sunt foarte isteti si inteligenti, ai sa fii uimita de toate tehnicile pe care le pun in aplicare. Vor mai aparea si personaje noi, si multe din ele vor fi omorate de Light.
Daca te vei uita pana la sfarsit, iti garantez ca iti va placea, desi sfarsitul va fi neasteptat intr-un fel si surprinzator, cel putin pentru. mine deoarece tineam cu "Kira"...

| Painy explică (pentru VannilaCupCake):

Stiu deja ca Lawliet a murit si ca Near i-a luat locul. Oh, da... Light o va iubi vreodata pe Misa? o.o

| VannilaCupCake a răspuns (pentru Painy):

Nu! Niciodata! Am uitat cum o chema pe femeia care il va ajuta... si pe ea o va pacali, se va sinucide singura, cica. Dar Light o va scrie in carnet. big grin Si va muri si el pana la urma din cauza carnetului.