| MariaCAM888 a întrebat:

Buna! Astazi mi-am deschis un abonament Netflix in valoare de 5 euro. Ei bine... am primit prin sms mesaj de la banca ca s-a efectuat tranzactia facuta de Netflix, iar la finalul mesajului spune: (marja 0.54% aplicata la curs Banca Centrala Europeana 1EUR =4. 9410) Intrebarea mea este. imi mai iau inca 5 lei in plus sau iau din pretul abonamentului?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu îți ia niciun 5lei in plus. Ți a spus la ce curs se face tranzacția. De altfel poți vedea pe extrasul de cont sumă exacta

| Lioana a răspuns:

Poti vedea pe extrasul de cont suma exacta care ai platit-o.

| Furnicuta000 a răspuns:

Netlix iti ia 5 euro la cursul valutar actual. Deci vreo 25 lei. Nu se percep alte comisioane. Si eu am abonamentul de 5 euro, nu iti face griji