| deeaIchigo a întrebat:

Cand eram mica ma uitam la niste desene animate pe Terra Sat Craiova. Erau niste desene gen concurs cu un Robotel care punea animalele-concursanti sa raspunda timp de cateva secunde la diferite intrebari de cultura generala si aparea un ceas cu cuc cand expira timpul care facea tot felul de chestii amuzante; De obicei animalele nu stiau raspunsul si dadeau niste raspunsuri amuzante rau. Totusi era un desen animat educativ pentru ca raspunsurile erau apoi explicate si mai existau si alte rubrici unde aflai lucruri interesante. Nu stiu daca aceste desene erau difuzate numai in orasul meu (sunt din Craiova) Stie cineva cum se numesc sau unde le pot gasi? Multumesc. Dau fundita daca stiti!

3 răspunsuri:
| Horologer a răspuns:

Mock & Sweet

| deeaIchigo explică (pentru Horologer):

Nu. De obicei il difuzau inaintea lui sau dupa. Nu-mi amintesc exact.

| ANDR0 a răspuns:

„Rotto Botto Robotto" se numea animația cu roboțelul și concurenții iar emisiunea întreagă se numea „Cartuna Show".