| moongirl170290 a întrebat:

Caut un film pe care l-am vazut acum cativa ani la televizor si nu mai stiu cum se numeste. Filmul era despre doi soti care au plecat intr-o excursie si au fost atacati de un crocodil. Sotul femeii a lasat-o pe aceasta prada crocodilului, fiind sigur ca a si omorat-o. El si-a refacut viata cu o alta femeie. Sotia acestuia a supravietuit atacului, insa fata i-a fost desfigurata. Aceasta intalneste un doctor estetician care ii reconstruieste fata, indragostindu-se totodata de aceasta. Femeia se reintoarce in casa sotului sau pentru razbunare angajandu-se ca bona si acesta se reindragosteste de ea. Intr-un final femeia ramane cu doctorul estetician. Mi-ati fi de mare ajutor cu un nume pentru acest film. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Diabolique a răspuns:

„Return to Eden" - Întoarcere în Paradis (1983) cu Rebecca Gilling.
http://www.imdb.com/title/tt0085079/
Numai bine!