| ONE123456789 a întrebat:

Ceva filme noi? Nu conteaza genul. Si o mica descriere despre ce este vorba in film. Mersi!

4 răspunsuri:
| SLS a răspuns:

The Hidden Child - Tyskungen (2013) Descriere: The Hidden Child bazat pe bestsellerul de Camilla Läckberg. Parintii autoarei de succes Erica Falcks mor intr-un grav accident de masina, dupa cateva luni un barbat vine la Erica acasa si sustine ca au avut aceeasi mama. Dupa ce afla ca barbatul a fost ucis, ea incepe cautarile si descopera secrete intunecate din trecututl mamei ei.Erica este trasa din ce in ce mai mult intr-o plasa a minciunii si a mortii.

| titizoorr a răspuns:

Https://www.google.ro/......Https?/url

Drag Me To Hell este povestea lui Alison Lohman, care lucreaza la banca si cauta sa primeasca un post mai bun. Pentru aceasta promovare ea trebuie sa concureze cu un coleg de munca.
Dar pentru a-si convinge seful ca ea poate lua decizi dificile, Alison refuza un imprumut unei batrane, pierzandu-si astfel casa. Ca sa se razbune, batrana o blestema pe Alison, care devine tinta unor intamplari amenintatoare supranaturale

| ONE123456789 explică (pentru titizoorr):

Mersi de raspuns dar am vazut filmul deja!

| iulia043 a răspuns:

-Now you see me- Filmul spune povestea uneia dintre cele mai faimoase echipe de iluzionişti din lume. Membrii acesteia jefuiesc afacerişti corupţi în timpul reprezentaţiilor şi îşi răsplătesc publicul cu banii furaţi. Agenţii FBI sunt pe urmele lor, însă iluzioniştii sunt, surprinzător, mereu cu un pas înaintea legii (este foarte tare)

-Side effects(crima, drama, thriller)- Emily (Rooney Mara) şi Martin (Channing Tatum) formează un cuplu de invidiat, care duce o viaţă luxoasă şi lipsită de griji, până când el este arestat pentru fraudă şi condamnat la 4 ani de închisoare. După ispăşirea pedepsei, Martin este întâmpinat de o soţie total schimbată, aflată la limita depresiei şi cu tendinţe de sinucidere. Astfel, Emily ajunge la psihiatru (Jude Law), care îi recomandă un tratament aflat în fază experimentală. După ce aparent efectele secundare o fac să îşi ucidă şoţul, psihiatrul ei încearcă să afle dacă această crimă este într-adevăr accidentală sau un plan bine pus la punct.

-Trance(psihologic, drama, thriller)- Simon (James McAvoy), un conducător de licitaţii de artă fină, îşi uneşte forţele cu o bandă de infractori pentru a fura o lucrare de artă care valorează milioane de dolari, dar după ce primeşte o lovitură în cap în timpul jafului, se trezeşte fără să-şi mai amintească unde a ascuns tabloul. Când ameninţările fizice şi tortura nu dau niciun rezultat, şeful benzii (Vincent Cassel) angajează un hipnoterapeut (Rosario Dawson) pentru a analiza cele mai întunecate cotloane ale minţii lui Simon. Pe măsură ce aceasta sapă mai adânc în subconştientul distrus al acestuia, miza se măreşte, iar graniţele dintre dorinţă, realitate şi sugestia hipnotică încep să se estompeze şi dispar.(foarte, foarte bun)

-Beautiful creatures(drama, fantasic-facut dupa un best-seller)- Cronicile Casterilor: A 16-a Lună relatează povestea fantastică de iubire dintre Ethan (Alden Ehrenreich) şi Lena (Alice Englert).

Uniţi de dorinţa de a evada din realitate, cei doi îndrăgostiţi descoperă secretele întunecate ale propriilor familii şi misterele micului lor oraş. În timp ce Ethan îşi doreşte să scape cât mai curând de plictiseala orăşelului conservator în care locuieşte, misterioasa Lena trebuie să înfrunte un blestem antic şi să aleagă felul în care îşi va folosi puterile supranaturale.