| anonim_4396 a întrebat:

Cum aflu numele real întreg și cum găsesc poze informații despre copilul din filmul indian "O floare și doi grădinari"? Știu că și realitate se numeste tot Bobby ca in film.

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti sa-l aflii pentru ca copilul nu este actor, iar parintii lui nu au dorit sa-i faca public numele.
Se pare ca a fost singurul film in care a jucat si apoi a disparut.
In orice caz, daca filmul a fost facut in 1969, acum 49 de ani, copilul (daca mai traieste), are peste 50 de ani!
Uite aici castingul lor:
https://en.wikipedia.org/wiki/Ek_Phool_Do_Mali

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Da,nu gasesc deloc date despre el... multumesc oricum. ♡

| SkyPilot a răspuns:

Vezi aici toata informatia in limba Romana:
http://ro.wikipedia.org/wiki/O_floare_%C8%99i_doi_gr%C4%83dinari

| anonim_4396 explică (pentru SkyPilot):

Am intrat dar nu scrie decât prenumele... sad ☹ Mulțumesc oricum.

| SkyPilot a răspuns (pentru anonim_4396):

Bobby... Bobby K. Kaushal
Gasesti poze si pe google si pe yahoo daca mergi pe tabul "Images"

| anonim_4396 explică (pentru SkyPilot):

Multumesc dar nu este numele real, ci din film este.

| CezaraEM a răspuns:

Incearca si pe site-ul imdb.com! E foarte bun la gasirea unor actori, filme, seriale etc!

| anonim_4396 explică (pentru CezaraEM):

Multumesc dar nu gasesc date despre el... ☆