| δεάδℓλκιss a întrebat:

Dati'mi si mie niste filme de groaza si daca puteti sa'mi spuneti si despre ce e vorba in filmul respectiv ar fi perfect. Dau funda celui mai infricosator film

Răspuns Câştigător
| AleD a răspuns:

Drag me to hell(e vb despre o femeie care locuia imp cu sotul ei si lucra la banca si a refuzat sai prelungeasca unei batrane ceva contract pentru casa. fara chesita aia urmai sai fie luata casa batranei.pentru ca batrana considerta ca sa facut de ras implorando sai prelngeasca inc pic contractu ala o blesteama si de acl inepe cea mai mare parte a actiunii)i si pic scarbos dai printre sigurele filme are chiar mi so parut horror
the ring(e vorba despre niste casete pe care daca le vizionai mureai intr-o saptamana parcathinking si in fine o femei leo vizionat apoi incerca sa scape cu viata si sasi protejeze fiul de fata de pe caseta care a murit inecata intr-o fantana si care vroia ca mama baiatului sa fie mama eibig grin)in fine nu prea stiu sa explic filmu dar i fain desi in descrierea mea pare naspahee hee. nightmare on elm street i horoor si fain(i vorba despre niste adolescenti care aveau cosmaruri in care cineva lamcare nu i se vedea fata da purta manusa de gradinar i chinui si speria si pana la urmA I omora in vis.si ce patiau in vis pateau si in realitate.)i chiar fain filmuhappy. parca si vineri 13 era cat de cat horror da nu mi-a placut.
mie astea mi sau parut mai infricosatoare ca in rest toate pe care le-am vazut mo cam plictisit si aveau o actiune plictisitoare si vreo 2-3 faze cat de cat mai infricosatoare ca in rest erau naspa.

7 răspunsuri:
| JokerMato a răspuns:

Ai vazut The Ring? Este vorba despre o fata care pare sa aduca probleme tuturor iar din aceasta cauza mama ei ii pune pe cap un sac si o arunca in fantana dar sacul s-a desfacut. O caseta apare ca din senin pe care sunt imagini cu mama ei,cu locuri din casa ei,cu cai de la ferma care se ineaca,cu mama aruncandu-se in mare de pe un deal si altele. Rachel o reporterita, incepe sa investigheze totul deoarece si o ruda de a ei a vazut caseta si a murit, iar baiatul ei este in stare de soc. Se stie ca dupa ce vezi caseta suna telefonul si ti se spune ca vei muri in 7 zile.Rachel a vazut si ea caseta.Ea verifica totul si vede ca tot ce se arata pe caseta s-a intamplat si inca mai exista un ele lucruri. Intr-o seara fiul ei, Aidan nu putea sa doarma si s-a uitat la caseta dar a aparut Rachel si l-a salvat, chiar daca el a vazut deja jumatate din caseta el tot va muri.Un prieten de al ei o ajuta iar la sfarsit se duc in cabana in care Rachel si ruda ei au vazut caseta. Dupa un timp televizorul porneste aratand caseta iar dintr-o data se intampla ceva ca un cutremur si se rupe podeaua iar subt ea era fantana.Rachel cade in ea si sta aclo ceva timp pana ce vine amicul ei,dar intre timp ea simte ceva in apa ca niste par si o scoate pe Samara,personajul principal, cand o tinea in brate si-a dat seama ca sacul era desfacut si ca ea mai traia, atunci corpul Samarei s-a transformat in schelet si a lasat-o in apa. Dupa aceea prietenul ei o scoate din fantana si cheama politia.Samara a fost inmormantata. Cand a venit acasa i-a spus lu Aidan ce s-a intamplat iar el ii zice ca nu trebuia sa faca asta deoarece ea NU DOARME NICIODATA! Poate ca acum filmul nu ti se pare infricosator dar daca il vezi poate te vei convinge. Si exista si The Ring 2 dar nu ma apuc de povestiteste continuarea iti zic pe scurt. Caseta apare din nou,rachel face din nou investigatii,Samara il poseda putin pe Aidan,la sfarsit caseta e diferita si Samara iese din fantana ajunge in fata ta si isi intinde mainile iar Rachel o prinde de maini. Ajung in fantana, rachel se catara si ajunge inaintea ei, pune capacul pmerge putin si se arunca si ea de pe deal ca mama Samarei si se trezeste langa aida.

| YuKi_1060 a răspuns:

Gasesti aici... DA-MI UN VOT! TzacPac.com - Concurs ONLINE cu premii in fiecare luna

| RFelyx a răspuns:

Iti recomand Dead Silencebig grin ai povestirea mai jos:
Fiecare oraş are propria poveste cu fantome,iar legenda din oraşul Ravens Fair este despre o femeie ventriloc pe nume Mary Shaw, care după ce a innebunit în 1940, a fost acuzată de răpirea unui băieţel care a spus ca spectacolele ei sunt false.Pentru acest lucru ea a fost vânată de autoritaţile locale care, ca ultimă răzbunare, i-au tăiat limba şi apoi au ucis-o.Au îngropat-o împreună cu "copii" ei,o colecţie de păpuşi vodevil confecţionate manual,crezând că au redus-o la tăcere pentru totdeauna.

Cu toatea acestea, Raven Falls a fost bântuit de crime misterioase,după ce păpuşile lui Mary Shaw au ieşit din mormânt pentru a îi pedepsi pe cei vinovaţi de moartea femeii.

Departe de blestematul oraş natal,tinerii însurăţei Jamie şi Lisa Ashen au crezut că au stabilit un nou început, până când soţia lui Jamie a fost ucisă în mod grotesc în apartamentul lor.

Jamie se întoarce în Raven Falls pentru înmormântare, cu gândul de a dezlega misterul morţii soţiei sale.

| RFelyx a răspuns:

Iti recomand Dead Silencebig grin:
Fiecare oraş are propria poveste cu fantome,iar legenda din oraşul Ravens Fair este despre o femeie ventriloc pe nume Mary Shaw, care după ce a innebunit în 1940, a fost acuzată de răpirea unui băieţel care a spus ca spectacolele ei sunt false.Pentru acest lucru ea a fost vânată de autoritaţile locale care, ca ultimă răzbunare, i-au tăiat limba şi apoi au ucis-o.Au îngropat-o împreună cu "copii" ei,o colecţie de păpuşi vodevil confecţionate manual,crezând că au redus-o la tăcere pentru totdeauna.

Cu toatea acestea, Raven Falls a fost bântuit de crime misterioase,după ce păpuşile lui Mary Shaw au ieşit din mormânt pentru a îi pedepsi pe cei vinovaţi de moartea femeii.

Departe de blestematul oraş natal,tinerii însurăţei Jamie şi Lisa Ashen au crezut că au stabilit un nou început, până când soţia lui Jamie a fost ucisă în mod grotesc în apartamentul lor.

Jamie se întoarce în Raven Falls pentru înmormântare, cu gândul de a dezlega misterul morţii soţiei sale.

| miruna_4298 a răspuns:

Casa de ceara 1 2 si treii vai mama ceo sa te speriii ...iti promit suta la suta

| miruna_4298 a răspuns:

The ward(2011) e super te caci e 100 de ori pe tine te pisi numai cand incepe filmu...

| Andrei2011_6991 a răspuns:

Hey salut nu sunt fan a filmelor de groaza dar cel care mi-a placut a fost The Ring2