| Vögeln a întrebat:

de ce va place asa de mult Vampire Diaries? E chiar asa de fain? L-am vazut in multe intrebari de pe TPU. Despre ce e vorba? Merita vazut?

9 răspunsuri:
| NuAmGăsitNume a răspuns:

Este vorba despre doi vampiri frati indragostiti de aceeasi muritoare.In serial se dusmanesc, apar si varcolaci, chiar si hibrizi.Cateodata se povesteste si despre anumite legende. Mie imi place foarte mult, mai ales expresiile actorilor in lupte si cred ca merita vazut!
Nu ai nimic de pierdut!
funda?

| theblackstar a răspuns:

Este un serial foarte super parerea mea(il urmaresc)este vorba despre:Elena, una dintre cele mai populare eleve din liceu a avut parte in urma cu 4 luni de o mare tragedie : parintii ei au murit intr-un accident de avion. Astfel aceasta, impreuna cu fratele ei, in varsta de 15 ani trebuie sa faca fata durerii. Anul scolar tocmai a inceput. Elena impreuna cu prietenele sale sunt fascinate de prezenta unui nou stundent, tanar misterios si carismatic pe nume Stefan. Cei doi tineri au inceput sa vorbeasca, pe scurt facandu-si ochi dulci. Ceea ce nu stie Elena este ca Stefan este de fapt un vampir in varsta de 100 si ceva de ani. Chiar daca este un vampir Stefan incearca sa-si ascunda aceste instincte. Stefan are un frate, pe nume Damon care, fata de Stefan tot ceea ce face este sa-si faca treaba de vampir, sa faca rau oamenilor, incercand chiar sa o omoare pe Elena, astfel s-a declansat o adevarata rivalitate intre cei doi frati Serialul The Vampire Diaries este o adaptare a unei serii de carti publicate in 1991. aceasta este versiunea insa sunt o multime de complicatiii si intorsaturi de situatii mult mai palpitante chiar merita vazut

| Biiaancaa a răspuns:

E super! Acum o saptamana nici eu nu stiam despre ce e dar l'am urmarit si in vreo patru zile am vazut 36 de episoade, Odata ce incepi nu te mai opresti.Este un serial cu vampiri.O poveste de dragoste intre o muritoare Elena si doi frati vampiri Stefan si Damon si despre vietile si prietenii lor.Depinde de fiecare.Dar mie mi-a placut si il recomand!

| Raengar a răspuns:

Pai sa incepem cu inceputul orice om cu un dram decunostinte despre lb. engleza si ar da seama din titlu despre ce e showul asta
adica despre vampiri. nu stiu ce contine deoarece nu ma uit(nu prea ma intereseaza chestiile cu vampiri gen twilight)

daca merita vazut tu decizi si cum te poti decide altfel decat uiatndu-te? big grin

| AstaMica15 a răspuns:

Da til recomand e super cool si faiin

| deeutzy a răspuns:

Pai este foarte mijto...este o fata care se indragosteste de un vampir (stefan) si fratele lui stefan (damon) se indragosteste si el de elena.
elena afla ca in trecutul fratilor a mai fost o fata care arata exact ca ea si o chema katherine. si merita vazut :*:*:*: este foarte misto si te tine in suspans raw :X

| Lynnaedsalvatore a răspuns:

Odata ce vezi un episod nu te mai opresti...
E super filmul!
Va fi si episodul 3!
Trebuie sa te uiti! Doar ca apare foarte greu, kite un episod in saptamana, vinerea...

| TaniutzZa a răspuns:

Sunt de acord cu celelalte comentarii ca serialul e interesant.caci eu tot il privesc, dar toti asa intreaba deoarece e sfirsitul sezonului 2 si ultimele episoade sunt cele mai intrigante.
Eu astept cu nerabdare sa apara a 21-lea episod...caci stau si ma gindesc numai la ce se poate intimpla mai deaprte!
Ti-l recomand!

| Bitsuu a răspuns:

Poi e vorba despre Elena, o fata populara care duce o viata destul de normala, dar acre se va schimba cand il intalneste pe Stefan si se indragosteste de acesta. Si afla ca de fapt el este un vampir de 200 de ani.Insa viata Elenei se complica si mai mult cand fartele lui Setfan, frumosul Damon se intoarce in oras si incetul cu incetu ajunge sa se indragosteasac de Elena.
E o poveste foarte frumoasa si dramatica :X
Crede-m amerita vazut