| sweetys a întrebat:

Buna! Dintre Netflix, Hbo max si Disney +, ce recomandati? Nu vreau site-uri de filme care vezi 10 reclame pana dai de un film, alte 5 pana il deschizi iar la fiecare pas, Andreea e la 3km departare, vreau raspuns strict la intrebeare, sau daca mai sunt platforme de genul.

10 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Netflix pare ca are o varietate un pic mai mare decat Disney+, insa cel din urma e mai ieftin. HBO max nu am avut.
De cateva luni folosesc Disney si mi se pare super ok, deocamdata. Totusi, de mentionat ca eu nu prea vizionez seriale, iar pe Netflix am vazut prea putine.

| Dismally a răspuns:

Netflix ti-as recomanda dar e bine sa te uiti la toate inainte sa vezi cam ce seriale/filme ofera si cate sunt pe gustul tau.

| Lioana a răspuns:

Am avut Netflix si m-am saturat de el. Acum am Disney plus si parca gasesc mai multe filme pe placul meu.

| VoidEternal a răspuns:

Topul meu e
Disney
HBO
Netflix

| helpforyou a răspuns:

Fiecare cu profilul sau de distribuire a filmelor.
Eu am folosit HBO Max si mi-a placut. Celelalte doua nu le-am folosit asa ca nu ma pot pronunta pentru ele.

Succes.

| Trixt3r a răspuns:

Eu am HBO si Netflix, ma uit rar pe ele pentru ca apar prea tarziu filmele si serialele, plus ca multe din serialele mele preferate nu sunt acolo... asa ca le vad in alta parte.
Disney n-am incercat inca, dar dintre primele doua cred ca Netflix-ul e cel mai OK.

| ZappyTv69 a răspuns:

Bună!
Depinde de ce te interesează pe tine.
Netflix ti-l recomand deoarece are multe seriale/filme interesante. Poti împărți abonamentul cu cineva, adică plătiți în mod egal amândoi, și aveti acces în același timp.
Pe HBO, as zice să te mai gandesti. Într-adevăr, sunt și acolo multe filme/seriale, dar înafara de cele 'populare' nu cred ca o să te intereseze. Poți achiziționa, separat, canalele TV HBO, lucru pe care ti-l recomand deoarece plătești o singură dată, și poti vedea filme bune.
Disney+ e tot ce tine de Disney. Nu te asteapta doar la filme și desene animate, are filme sau seriale foarte bune și interesante. Dar te plictisesti ușor și repede de el.
În concluzie, iti recomand Netflix și canalele TV HBO.
Ca o recomandare dacă nu dorești să achiziționezi vreunul din programe, poti instala complet gratuit și fără reclame, HDO box de pe browser.

| dullcat a răspuns (pentru ZappyTv69):

Din ce am inteles, nu va mai fi posibil acest share pentru contul de Netflix.Cred ca foarte multa lume a procedat asa, inclusiv eu, insa in curand va trebui sa figureze adresa in aceeasi cladire, sa dai de inteles ca e un singur cont pentru o singura familie. Deci cel mult, probabil se va putea imparti cu vecinul de bloc.

| daniela1107 a răspuns:

Netflix

| Anakmrunja21 a răspuns:

Depinde de ce cauti:
Netflix:
-are cele mai multe filme si seriale si foarte multe populare
-pret bun
-poti descarca fisierul pentru vizualizare offline
-nu ai reclame
hbo max:
-cunoscut pentru game of thrones, euphoria, dont worry darling, gossip girl, etc. (dar mai multe showuri populare sunt pe Netflix)
-stiu ca pe anumite abonamente ai in continuare reclame si atunci trebuie sa platesti mai scump ca sa nu ai reclame
-nu stiu daca poti descarca fisierele
disney plus:
-cunoscut pentru filmele marvel, star wars si tot ce tine de disney (cred ca are si national geographic)
-pret bun
-altceva nu stiu

personal recomand Netflix dar depinde de preferinte si buget (zic sa te uiti care are mai multe chestii pe care vrei sa le vezi)