| Brianna12 a întrebat:

Era un film de comedie cu doi parinti de varsta a treia, care merg in vizita la fiica lor, ea fiind intr-o relatie cu un tip super bogat cu o casa enorma. Tin minte ca fiica lor a pleaca inapoi la parinti pentru ca tipul i-a tinut secret faptul ca are o datorie foarte mare de bani, iar tipul se duce dupa ea cand in sfarsit tatal tipei il place si ii permite sa o ceara in casatorie.
Aveti idee cum se numeste filmul? Cred ca rolul tatalui era jucat de Robert De Niro dar nu gasesc sa fi jucat intr-un film de genul

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Why Him/ De ce el? (2016)
http://m.cinemagia.ro/filme/why-him-629263/

Nu, nu a fost cu Robert de Niro, ci cu Bryan Cranston. Nu era chiar de vârsta a 3-a! ))

| Brianna12 explică (pentru floresdemayo):

Nu mai stiam exact detaliile, l-am vazit acum cativa ani. multumesc muuuuuuuult!

| Iote a răspuns (pentru floresdemayo):

Bryan Cranston este nascut in 1956. Filmul este din 2016. Varsta a treia, incepe de la 60 de ani.
Chiar daca @Brianna12 se refera la varsta personajelor, si actorul se incadra deja la varsta a treia.

| floresdemayo a răspuns (pentru Iote):

"Vârsta a treia începe la 60 de ani".

Părerile sunt diferite. Nu există o cifră exactă, în urma sondajelor realizate in intreaga lume. Mulți asociază vârsta a 3-a cu vârsta de 65 de ani, vârsta ieșirii la pensie. Dar acest amanunt este irelevant in cadrul acestei intrebari.
Hai' să ne rezumăm strict la filme, nu vorbim aici de vârsta calendaristică sau de vârsta psihologică.

5 răspunsuri:
| Iote a răspuns:

Uite aici o lista a filmelor cu Robert de Niro si o scurta descriere: https://www.cinemagia.ro/......aur-13473/
Poate il gasesti.