| DianaDiaa a întrebat:

Buna!
Ieri am vazut un episod din Vaporul pe axn( El barco) si mi se pare interesant. Vreau sa stiu mai multe, am cautat pe net dar am inteles ca ar muri personajul principal sau nu stiu exact... cate sezoane sunt?

4 răspunsuri:
| anonima01 a răspuns:

Te rog zi-mi la ce ora l-ai vazut! Niciodata nu o sa inteleg cum dau astia serialele. Nu stiu sigur cate sezoane are, insa iti spun ca minim 3 pentru ca am vazut 2 pe Axn si ar fi trebuit sa-l deie anul asta, adica toamna trecuta, dar nu l-au mai dat. Din ce am vazut eu nu moare nimeni si mai e si faza care personaj principal moare? Are o gramada de personaje principale, majoritatea sunt principale deoarece nu sunt multe personaje. Banuiesc ca stii despre ce e vorba in serial.

| DianaDiaa explică (pentru anonima01):

Bun eu ma refeream la Ulises ...nu stiu mare lucru despre serial, doar in mare. Ieri am vazut din greseala si mi-a placut. L-au dat pe la 1 jumate. dar am vazut in program ca e doar sambata. habar n-am sincer ...si de asta vreau sa stiu.

| anonima01 a răspuns (pentru DianaDiaa):

Din cate stiu eu Ulises nu moare si nici nu cred ca va muri. Deci ideea e urmatoarea, banuiesc ca ai vazut si tu stirile despre un anume generator de particule si cum ca s-ar putea sa vina sfarsitul lumii daca nu este facut cum trebuie. Ei bine, cam asa e in serial s-a folosit generatorul de particule insa a aparut o erore si lumea a fost inghitita de ape. Se presupune ca ei ar fi singuri supravietuitori, vasul este un vas scolar, care a plecat exact in ziua cand a venit finalul lumii. Insa pe arcurs ei descopera ca ar mai fi o bucata de pamant insa nu stiu sigur pe unde si bineinteles ca sunt si personaje negative. In fiecare episod patesc ceva inexplicabil. Pe parcurs vei vedea ca se mai intalnesc cu uni oameni, mai gasesc vase si la un moment dat vor gasi un vas rusesc identic cu al lor. Ar fi multe de povestit. Eu una cred ca ei sunt de fapt un experiment si ca nu s-a intamplat nimic cu pamantul. Daca te-am facut curioasa te invit sa te uiti!

| DianaDiaa explică (pentru anonima01):

Pai automat ca sunt curioasalaughing Din moment ce am vazut un singur episod (din ce sezon nu stiu) si mi-a placut mult. Adica na...dar asta e chestia ca nu vreau sa ma uit si la final sa fie ceva aiurea. Intelegi? Orqm sunt episoadele pe net presupun