| brokxy a întrebat:

Buna, imi puteti da niste nume de filme de Craciun bune la care sa ma uit? Vechi sau noi nu conteaza. Nu home alone ca l-am vazut deja de 100 de ori pe pro tv rolling on the floor) FUNDA!

3 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Îți voi recomanda niște filme care mi-au plăcut mult, deși sunt sigură că voi omite multe altele.

It's a Wonderful Life (1946), Joulutarina (2007), Miracle on the 34 street (1947), A Mom for Christmas (1990), Angel in the family (2004), Crăciunul unui vagabond (1987), Where God left his shoes (2007), Noel (2004), Three Days (2001), The Pursuit of Happyness (2006), Snowglobe (2007), Le père Noël (2014), Joyeux Noël (2005), The Night Before (2015), How the Grinch Stole Christmas, A Christmas Carol (2009),
Angela Christmas (anime, 2017), Polar Express (anime, 2004), Annabelle's Wish (anime, 1997).

Așa cum știi, și la Diva se transmit zilnic filme de Crăciun, însă nu prea stiu ce să- ti recomand dintre ele. Le-am vizionat aproape pe toate (se dau în reluare de sute de ori). Însă, sunt lipsite de strălucirea filmelor vechi de Crăciun.
Dintre toate, mi-au plăcut doar Once Upon a Holiday (2015) si A Heavenly Christmas (2016).

| Bizon95 a răspuns:

Is an WONDERFUL Lifewinking

asta nu o sa fie niciodata depasit cand e vorba de Craciun

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. The polar express
2. National lampoon's Christmas Vacation
3. Elf
4. Serendipity
5. Bad santa
6. Batman returns
7. In bruges.
8. The family man (cel din 2000)