| ChristinaO a întrebat:

Imi puteti spune niste filme faine romanesti(din cele vechi, nu din astea recente)? multumesc!

Răspuns Câştigător
| FuNN a răspuns:

BD, atunci cand furau icoane din manastiri sau pistruiatl. Cu placere. Sper sa iti placa.

3 răspunsuri:
| Daria a răspuns:

Buna! Ce faci?( e film recent)
Liceenii
Eu cand vreau sa fluier, fluier( e tot recent)
Weekend cu mama
Legaturi bolnavicioase
Marti, dupa Craciun
Cum mi-am petrecut sfarsitul lumii
Veronica

| pwp a răspuns:

Liceeni,Declaratie de dragoste, Liceeni Rok'n Roll, Miss Litoral.
unul mai nout: Weekend cu mama love struck

| GCristina a răspuns:

Bună!
Aici ai câteva filme româneşti: Şobolanii roşii, Ştefan cel Mare, Vlad Ţepeş, Nemuritorii, Pintea, O scrisoare pierdută, Ultima noapte de dragoste, Moromeţii, Baltagul, Nea Mărin miliardar, Totul se plăteşte, Adela, Atunci i-am condamnat pe toţi la moarte, Pădurea Spânzuraţilor, Păcala.
Sper să te ajute răspunsul. happy