| Martsje a întrebat:

Bună! Incerc sa găsesc un film pe care l-am văzut când eram mică (eu având în prezent 26 de ani, deci acum multi ani l-am văzut) însă nu reușesc și m-am gândit să întreb aici, poate am vreo șansă să știe cineva cum se numește. Nu știu cum se cheamă, nu știu dacă a fost film animat sau desen animat, ce îmi amintesc foarte clar este că era vorba despre o casă din scanduri care se tot transforma, se ridica în picioare, parcă și mergea pe un câmp. Apoi se făcea că este într-un oraș, iar exteriorul casei era cu totul altul. Înăuntru era o fată și un foc vorbitor...adică focul de la soba vorbea. Atât îmi amintesc clar. În rest, nimic. Help me, please!

Răspuns Câştigător
| dullcat a răspuns:

Buna.Mi-a placut enorm filmul. E vorba de Castelul umblător al lui Howl https://www.imdb.com/......tt0347149/
E un film marca Ghibli si aproape toate facute de ei sunt geniale, foarte frumoase.Imi pare rau ca nu le-am descoperit mai devreme, cred ca sunt superioare fata de filmele disney.

2 răspunsuri:
| Martsje explică:

Da, acesta este! Mulțumesc foarte mult!

| dullcat a răspuns (pentru Martsje):

Cu multa placere.