| andrei_4397 a întrebat:

La Harry Potter va place si daca nu nu si daca da de ce de personajele urmatoare. Quiirel,Dumleodore,Harry,Ron,Hermione,Mcgonagall,
Hagrid,Gildorey Lochard,Filtwik,Peeves,Bin,Lupin(profesoru),Moody(profes or), Karakof(din a 4 director drumstrang),a Maxime,Sirius Black,Lupin(varcolac), Lupin(Nu profesor)Moody(nu profesor)si Plesneala si nu in ultimu cum vi se pare moarte lui Moody si Lupin si Token si a lui Dumbledor cu Sirius? Dau funda

3 răspunsuri:
| xBlackPearlX a răspuns:

Sincer cam ciudata

| anonimul9156 a răspuns:

Autoarea a pus si drama in seria harry potter pentru a nu fi ca orice alte carti pentru copii gen twilight laughing

| andrei_4397 explică:

Quirrel-Nu-mi place ca e balbait si nu are credinta in Phonex,Dumbleodore-Imi place ca e intelept dar cateaodata prea intelept,Harry-Nu prea ma fascineaza-Ron-Imi place ca e simpatic-Hermione-Asa si asa-Mcgonagall-Imi place da e severa,Hagrid-Imi place dar nu m-as duce daca mar invita la o ceasca de ceai,Lochard-amuzant dar fricos.-Filtwik-Amuzant si scund.-Pevees-Num,Bin-plicticos, Lupin Remus John(personaju meu preferat)-imi place ca e si varcolac si e si unul dintre cei mai buni vrajitori, Lupin nu profesor-Tot e tare-Moody nu prea imi place, Iar plesenala imi place-este sever dar bun-Si Moody a murit pe matura(atacat de devoratori)Lupin a murit(nu prea se stie din carte daca o citesti si tio recomand e ff Lupin moare in duel(nasol cum la putut omora varcolacul ala)Iar tonks n-am habar, Dumbleodore-Moarte tragica dar totusi el a vrut(cam nebun)Si sirius(moarte amuzanta)daca te-ai jucat lego e chiar amuzant cai ia picioarele