| Bobby567890 a întrebat:

Bună, mă ajutați va rog cu ceva seriale Horror cu zombi, in afara de walking dead, fear the walking dead?

Răspuns Câştigător
| UserRo10 a răspuns:

Fix azi am terminat The strain si e cu strigoi ce se comporta ca zombie. Plus ca sunt multe referinte cu Romania

9 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Ai aici o lista cu seriale, plus ca ar fi util sa cauti si pe IMDb https://editorial.rottentomatoes.com/guide/zombie-tv-by-tomatometer/

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Serialul Supernatural. Atât de buna seria încât, într-o luna și jumătate, am vizionat 7 sezoane și jumătate din totalul de 15 sezoane. Serial din 2005, ei au finalizat seria în 2020, eu am descoperit serialul anul acesta. Si sa vezi ca nu îmi pare rău pentru ca am început sa vizionez, este chiar bun.

Este și cu zombie, și vârcolaci, vampiri, fantome ȘAMD.

Mai este și serialul "The last of us", după jocul cu același nume. A fost lansat anul acesta ( 2023). Acesta este doar cu zombie, iar eu l-am văzut pana la serialul cu nr 4 ( are vreo 6 seriale în primul sezon - dacă or lansa si al doilea sezon). Mai departe nu am vizionat întrucât, in perioada în care am început sa vad serialul, lansau câte un serial la câteva săptămâni. Apoi am descoperit Supernatural.

Referitor la the last of us, dacă alegi sa te uiți : mai oferă o șansă serialului chiar dacă la serialul nr 3 o ia pe miriște. Are niște scene gay care nu are treabă cu jocul. Am vrut sa renunț după acest serial, dar am vizionat în continuare serialul nr 4 si până acolo mi-a plăcut mult. Apoi a intervenit timpul de așteptare pentru următorul serial și m-am luat cu Supernatural.

Poate ma uit azi în continuare, dacă tot mi-am reamintit.

Ca filme horror : the nightmare on elm street sau IT ( Pennywise). Cel puțin prima parte din Pennywise e chiar reușită.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Day of the Dead (2021), Reality Z (2020), iZombie (2015-2019).

| aimullah123 a răspuns:

Nu te pot ajuta cu un serial dar s-ar putea sa iti placa filmul World War Z cu Brad Pitt.

| Fonk a răspuns:

Lasa oameni ce se prefac, uitate la o animatie de poveste
The walcking dead game te uiti la youtuberi. E un joc da mai mult film

| BeingSelfless a răspuns:

28 days later și continuarea, mai mult a dramă, dar destul de horror.

| AnaD49 a răspuns:

Z nation este un serial foarte bun, cu zombie

| Victoriaaaa29 a răspuns:

Uite aici o lista cu filme horror...https://ochiipeea.com/filme-horror/