| AlexandraPatty92 a întrebat:

Prietenul meu mi-a spus ca a urmarit The Vampire Diaries pana la sezonul 5, si ca Elena si Damon sunt impreuna dar se despart la sfarsitul episodului 9-10, si tot la sfarsitul episodului moare Katherine. E adevarat?

Răspuns Câştigător
| Mentosanaaa a răspuns:

Elena si Damon intr-adevar se despart, dar nu se stie daca e ceva temporar sau definitiv. Katherine are o tentativa de suicid, dar o salveaza Stefan...iar la sfarsitul ultimului episod difuzat din sezonul 5, Katherine se prabuseste la pamant din cauza batranetii banuiesc. Sfarsitul lasa loc imaginatiei...Personal nu cred ca va muri. big grin

Te pup.

| AlexandraPatty92 explică (pentru Mentosanaaa):

Deci Katherine nu mai este vampir, am inteles ca devine vrajitoare. Ai vazut toate episoadele din sezonul 5? s-a difuzat pe net numai pana la ep 10. :* Multumesc mult! Dar cu Stefan cum ramane, ramane cu Katherine, Klaus cu Caroline, si Elena se va impaca cu Damon? Oricum mersii mult, te pup! :* :*

4 răspunsuri:
| Mentosanaaa a răspuns:

Am vazut doar ce a aparut pe net, deci nu tot sezonul. De Katherine nu stiu sa fi devenit vrajitoare... poate in episoadele urmatoare. Stefan are in continuare sentimente pentru Elena, dar ajunge in pat cu Katherine laughing Caroline se desparte de Tyler, iar Tyler si Klaus ies definitiv din TVD pentru a juca in The Originals (Originalii). Eu cred ca Elena va ramane cu Stefan pentru ca intr-un episod se zicea ca dublurile vor fi mereu facute una pentru cealalta si ca nimic nu poate interveni in iubirea lor.

Vom vedea. Sarbatori fericite! :***

| AlexandraPatty92 explică (pentru Mentosanaaa):

Sarbatori fericite, draga. Multumesc mult, insa sper sa ramana cu Damon

| camila333 a răspuns:

Cred dai funda?