| narcy15narcy a întrebat:

Puteti sa-mi spuneti si mie in ce alte seriale si filme au jucat actori din Suleyman Magnificul adica Meryem Uzerli, Nur Fetthoglu, Selma Ergenc, Halit Engerc, Nebahat Cehre, Okan Yalabik, Filiz AHMET, Mehmet Gunsur, Pelin karahan si Gurbey Ileri? Si ati putea sa imi spuneti si numele serialelor si filmelor in romana va rog?

Răspuns Câştigător
| Maddaaaaaa a răspuns:

Halit Engerc:
Misafir / (2011) - Oktay
Muhtesem Yüzyil / Suleyman Magnificul (2011) - Suleiman Magnificul Trailer
Devrim arabalari (2008) - Ugur
1001 gece / 1001 de nopţi (2006) - Onur Aksal
Ilk ask / Prima dragoste (2006) - Kemal
The Net 2.0 / Reteaua 2.0 (2006) - Ivanakov
Tramvay (2006) - Nezih

Babam Ve Oglum / Tatăl meu şi fiul meu (2005) - Özkan
Aliye (2004) - Sinan
Ölümün el yazisi (1999)

Nebahat Çehre
Muhtesem Yüzyil / Suleyman Magnificul (2011) - Ayse Hafsa Sultan Trailer
Ask-i memnu / Iubirea ascunsă (2008) - Firdevs Yöreoglu

Okan Yalabik
Muhtesem Yüzyil / Suleyman Magnificul (2011) - Pargali Ibrahim Pasa Trailer
Av mevsimi (2010) - Police Officer
PesPese / (2010)

Selma Ergeç
Muhtesem Yüzyil / Suleyman Magnificul (2011) - Hatice Sultan Trailer
Ses / (2010) - Derya
Asi / Asi - Împotriva destinului (2007) - Defne Kozcuoglu
Sis ve gece / Ceaţă şi întuneric (2007) - Mine
Bes vakit / Times and Winds (2006) - The Teacher
The Net 2.0 / Reteaua 2.0 (2006) - Hotel Receptionist

Filiz Ahmet
Muhtesem Yüzyil / Suleyman Magnificul (2011) - Nigar Kalfa

Mehmet Günsür
Love Likes Coincidences / Dragostea adoră coincidenţele (2011) - Özgür Trailer
Matrimoni e altri disastri (2010) - Andrea
Ses / (2010) - Onur
Fall Down Dead / Se credea un Picasso (2007) - Stefan Kerchek Trailer
Anlat Istanbul (2005) - Rifki
Beyaz Gelincik / La mâna destinului (2005) - Mustafa Aslanbas
Non ci sarebbe niente da fare! (2004)
Il papa buono / Bunul Papă Ioan al XXIII-lea (2003) - Don Paolo
O simdi asker (2003) - Nihat
Stregeria (2003)
L'italiano (2002)
Giuda / Aproape de Iisus: Iuda (2001) - Giovanni
Tommaso / Aproape de Iisus : Toma (2001) - Giovanni
Hayal kurma oyunlari (1999) - Futbolcu
Hamam (1997) - Mehmet

Nur Aysan
Kurtlar Vadisi Filistin / (2011) - Simon Levy
Muhtesem Yüzyil / Suleyman Magnificul (2011) - Mahidevran Sultan Trailer
Ask-i memnu / Iubirea ascunsă (2008) - Peyker Yöreoglu