| anonim_4396 a întrebat:

Nu am inteles. De ce nu va mai juca Meryem Uzerli in Suleyman? Si de ce este inlocuita? De cand?

4 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună!

Din câte am înţeles eu, actriţa va fi înlocuită cu Vahide Gordum, care o va interpeta pe sultana Hurrem mai bătrână cu 15 ani deoarece aceasta a cerut prea mulţi bani pentru filmarea noului sezon. Încă nu este nimic sigur, se discută mult pe această temă, mulţi scriu că nu se vor mai uita la serial dacă nu va reapărea Hurrem şi aşa mai departe. Mie îmi pare rău deoarece chiar este o actriţă excelentă.
Deci din toamnă este posibil să nu o mai vedem.

Pa-pa.

| Addaa1998 a răspuns (pentru Hydrangeaceae):

Cum? Am vazut cateva episoade pe net din sezonul urmator in care Meryem joaca in el. Si sa realizeze din nou sezonul?

| PisicaFIFI a răspuns:

Umbla vorba ca motivele plecarii ei sunt de natura financiara. Ar fi pacat sa plece, rolul o prinde foarte bine. La ce succes are serialul cred ca problema financiara ar trebui sa nu fie o problema, si sa o vedem in continuare pe aceeasi Hurrem.

| IoanaElenaa a răspuns:

Meryem Uzerli a fost inlocuita pentru ca a lucrat foarte mult si chestia asta si ea a vrut sa plece. A ilocuit-o o baba de 48 de ani Vahide ( nu mai stiu cum ) a aparut numai intr-un episod. Apoi realizatori serialului i-au facut o oferta lui Meryem : Salariul x3 ( in loc de 110.000 lire turcesti pe luna, cat primea initial, o suma in jurul a 350.000 de lire turcesti pe luna).