| Winners10 a întrebat:

Stie cineva dac serialul Chicago Fire ( Pompierii din Chicago ) va mai continua. Momentan este la sezonul 6 episodul 6 si nu se stiu date despre un episod nou. Ma putrti ajuta si pe mine?

2 răspunsuri:
| nirocino a răspuns:

Dupa episodul 6 NBC a anuntat ca nu vor mai fi episoade pana in 2018 si va trebui sa asteptam o vreme...sad
Cel mai probabil, episodul 7 va aparea pe 4 sau 11 ianuarie 2018!
Fiind o serie cu cel putin 22 de episoade si fiind nevoiti sa se incadreze pana la sfarsitul lunii mai, e limpede ca vor demara cu noile episoade chiar la inceputul anului viitor.
De asemenea, NBC a lasat de inteles, ca datorita ratingului foarte bun, nu vor fi probleme pentru o viitoare serie 7!happy
Anul viitor va exista si un crossover sau un fel de episod special datorita faptului ca serialul complementar, Chicago PD, se pregateste pentru episodul cu numarul 100!

| angelcore a răspuns:

Eu am vazut pe un site ca o sa apara la anul pe 5 ianuarie