| burlacualina a întrebat:

Stie cineva cum se numeste filmul acela in care un om imbracat in negru umbla prin timp ca turist sa asiste la anumite dezastre din diferite perioade de timp? acesta este descoperit de doua persoane si il urmaresc ca sa impiedice urmatoarele dezastre ce vor urma, ultimul dezastru din film fiind pe un teren de hochei ce urmeaza sa explodeze! Multumesc!

Răspuns Câştigător
| tamulici a răspuns:

Filmul pe care îl descrii este ori Timescape (1992), cu un bărbat care călătorește în timp și ajunge la tot felul de dezastre, ori Thrill Seekers (1999), cu un plot puțin diferit. Ambele sunt foarte frumoase chiar dacă destul de vechi.
Vizionare plăcută!

| burlacualina explică (pentru tamulici):

Multumesc! Thrill seekers este!

3 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Imi pare cunoscut filmul la care faci referire.
Am vazut unul care avea aceeasi idee, tot calatorii in diverse locatii in care apareau dezastre, doar ca lucrurile stau putin diferit.
Nu era un om in negru, erau mai multi tineri, bine, poate unul din ei era in negru, si ei incercau sa scape de unele dezastre care ii afectau pe prietenii lui, sau ceva de acest gen, dar cand impiedicau un eveniment, se intampla altul, si am impresia ca intr-un final, personajul principal ramane intr-un scaun cu rotile.
Iar personajului ii placea de o fata din acel grup pentru care incerca de multe ori sa faca acele modificari, dar intr-un final ramane impreuna cu un prieten de al lui.

Acum precizez ca e posibil sa vorbim de filme difirite, insa am spus poate iti reimprospatez memoria in cazul in care vorbim despre acelasi film.

PS:Am impresia ca filmul la care fac referire se numeste Project Almanac

| burlacualina explică (pentru OldSoul):

In filmul meu de care zic este vorba despre un om care vine din viitor in trecut ca turist sa asiste la anumite evenimente catastrofale din trecut! o companie in viitor inventeaza calatoria in timp pentru cei ce vor sa asiste la anumite dezastre din trecut! acesta este surprins in fotografii la un interval mare de ani de un reporter care nu ingelege cum a fost posibil asa ceva! se nimereste sa fie intr-un avion cu acest om, il ia la rost ce cauta in avion, omul acela dispare si reporterul banuieste ca acel avion se va prabusi, salveaza avionul cu pasagerii, de la omul acela a luat un almanah in care sunt precizate urmatoarele dezastre si incearca sa le impiedice, numai ca el cu cat incearca sa schimbe ceva din prezent undeva in viitor se va intampla o mare catastrofa si mai mare! Numai stiu cum se cheama filmul acesta!