| dey33 a întrebat:

stie cineva niste seriale (drama sau comedie) CU ADOLESCENTI? Fara: Teen wolf
The vampire diaries
The originals
Shadowhunters
The Carrie diaries
Born to kill
Supernatural
The walking dead
Fear the walking dead
Animal kingdom
Riverdale
Pretty little liars
Weightlifting Fairy Kim Bok-joo
Stranger things
Skam
Famous in love
American horror story
Shameless
The secret circle

13 răspunsuri:
| Leocerba a răspuns:

Filme cu adolescenti, noi, care stiu sa spuna o poveste si in care se joaca bine: "Mommy" http://www.imdb.com/title/tt3612616/ si in general cam in toate filmele lui Xavier Dolan ai sa gasesti adolescenti, "Detour"( la noi e tradus "Pe cai ocolite")http://www.imdb.com/title/tt4372390/,"Victoria" si "American Honey" http://www.imdb.com/title/tt3721936/ (cel din urma este preferatul meu, NoName neaparat sa-l vezi, pliz)

| NOname a răspuns (pentru Leocerba):

Yes, sir, yes, honey! Chiar eram în până de filme faine (poate şi din cea muzicală reuşeşti să mă scoţi). Hai că merg să-l văd. Mulţumesc gigantic şi pupăcios. big grin

| NOname a răspuns (pentru Leocerba):

A, stai, că tot te-am prins, să nu uit, uite ce ţi-am găsit!
http://imgur.com/Xn7e0uc :x

| NOname a răspuns (pentru Leocerba):

Mi-a plăcut mult şi American Honey. Are atâtea faze mişto din atâtea puncte de vedere...o raritate. Mersi.

| Leocerba a răspuns (pentru NOname):

Fain!
E fain daca ti-a placut si e fain si filmul pentru ca nu-i moralizator, nici nu trebuie sa te uiti cu atentie si tot incasezi in plex motivele pentru care copiii aia si-au impins la limita maxima dorinta de a putea fi liberi. Par ei de mici mancati de vicii, dar stii ce? sunt asa frumosi comparativ cu familiile rustice de pe Coasta de Vest, care-s asa incuiate si delasatoare in aroganta lor( nu ca pe Coasta de Est ar fi mare diferenta, din punctul asta de vedere)dar in Vest se-ntampla calatoria lor.
Si cand vezi toti oamenii aia pe langa care trec, cowboy-i cu piscinele lor, familiile crestine care nu empatizeaza decat cu propriul confort material, baietii de la sonde arsi de soare si uitati de Mama America in camp si cu un secol-doua in urma, cuplurile care-si lipesc de canapea copiii la televizor cu-n Mountain Dude, gasca din American Honey devine atat de vie in calatoria sa disperata si poetica, si filmul capata o gentilete si-o finete cand vorbeste de tinerii Americii, pe care probabil ca Trumpishizarea n-o sa-i atinga organic niciodata.

| NOname a răspuns (pentru Leocerba):

Da, şi mi-au plăcut mult şi acele detalii ale regizorului, acea generozitate de a nu se grăbi şi de a-şi concentra atenţia pe câte o insectă, care devenea şi ea un întreg personaj cu un rol a ei, pe câte o ironie, ca acea cu un şofer de camion aparent inofensiv şi binevoitor cu o viaţă a lui, dar care ducea animalele la abator, la moarte, în acele bălţi de sânge...şi actorii, actorii s-au potrivit de minune, foarte buni. Dar libertatea zbuciumată plină de spontaneitate, cu care este injectat filmul, o găsesc, probabil, cea mai atractivă, pe lângă contrastele, paradoxele, diversitatea şi inocenţa care răzbate prin tot, în ciudă...

Am vizionat astăzi Detour (2016). Foarte captivant şi el.

| NOname a răspuns (pentru Leocerba):

Ai văzut The Girl (2012)? Datorită lui am descoperit Marnie (1964) lui Hitchcock.

| J0B0MAT a răspuns:

13 reasons why
The heirs

| dey33 explică (pentru J0B0MAT):

13 reasons why e vzt, despre ce e Tne heirs?

| J0B0MAT a răspuns (pentru dey33):

Este un serial coreean, cu liceeni.O combinație de dramă și comedie.Un băiat bogat, fată săracă-ştiu, clişeic-dar e foarte frumos.

| Ariana12321 a răspuns:

Faking it, the oc, one tree hill, 90210, the 100

| Kiara7 a răspuns:

Witches of the East End [american]
Din moment ce ai vazut Weightlifting Fairy, banuiesc ca te uiti sau iti plac serialele coreene:
Strong Woman Do Bong Soon
W - Two Worlds [recomand]
Cinderella and four knights
Goblin [recomand din nou, e genial]
The K2
Suspicious Partner
The Legend Of The BLue Sea
Missing 9
Hwarang [kdrama istorica]
The Best Hit
Cheese in the Trap

| Kiara7 a răspuns:

Lucifer