| SimplyBlue a întrebat:

Buna.
Stiti si alte seriale gen Versailles, despre viata si domnia lui Ludovic al-XIV-lea?

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Exceptând serialul Versailles (2015-2018)? Nu cred că sunt alte seriale...
Ai putea viziona, de ex. La mort de Louis XIV (2016), Versailles, le rêve d'un roi (2008), La prise de pouvoir par Louis XIV (1966), L'Allée du Roi (1996- ).
Sau, de ce nu, un film despre copilăria lui, ca "Louis, enfant roi" (1993)

Ori, selectează ce îți place de aici:
https://www.imdb.com/search/keyword/?keywords=king-louis-xiv

Ai putea încerca să vizionezi serialul (foarte bun), ex:

The Borgias(serial, 2011–2013)

1 răspuns:
| SimplyBlue explică (pentru floresdemayo):

Multumesc mult.