| Aphrodytha a întrebat:

sunt amatoare de filme psihologice, thrillere, puzzle-uri. ( Inception, The prestige, Shutter Island, The dark knight, Memento ) etc... aveti si alte recomandari? Multumesc frumos.

Răspuns Câştigător
| kteichd a răspuns:

The experiment, Shutter Island, The Number 23,

Identity, Pi, Se7en,The Shawshank Redemption,Bang Bang You're Dead,Mr. Brooks, Hannibal,The Sixth Sense,Secret Window, The Jacket, The Game, The Departed,The Prestige, Drive, Black Swan, Fair Game, Taken, etc

| Aphrodytha explică (pentru kteichd):

The experiment( o sa ma uit), Shutter Island, The Number 23( o sa ma uit), Identity( o sa ma uit), Pi( nu pare interesant), Se7en,The Shawshank Redemption,Bang Bang You're Dead,Mr. Brooks( o sa ma uit), Hannibal,The Sixth Sense, Secret Window, The Jacket( o sa ma uit), The Game( o sa ma uit), The Departed( mi s-a parut Foarte PROST ), The Prestige, Drive, Black Swan, Fair Game( o sa ma uit), Taken
Restul la care n-am comentat le-am vazut big grin

| kteichd a răspuns (pentru Aphrodytha):

Sper ca am fost de folos

8 răspunsuri:
| Bogdan2104 a răspuns:

Fight Club!

| Aphrodytha explică (pentru Bogdan2104):

Vazut. La fel si Seven, Si The Butterfly effect si The notebook

| Bogdan2104 a răspuns (pentru Aphrodytha):

Ok...ma gandeam la A Clockwork Orange, dar nu-i psihologic si e foarte violent.

| Aphrodytha explică (pentru Bogdan2104):

Hmmm... nu caut violenta, ci suspansul acela ca nu intelegi nimic, si la sfarsit sa intelegi filmul. gen. cum in inception ( daca l-ai vazut ) abia la sfarsit intelegi ce e cu visul, ce e cu titirezul. etc.ce e real ce nu.

| Bogdan2104 a răspuns (pentru Aphrodytha):

Bineinteles ca l-am vazut, si mi-am dat seama ca genul asta cauti big grin
Hmmmnu stiu, Tacerea mieilor? Insomnia? Red dragon? Se7en?
Sau ceva de David Lynch, filmele lui au tenta aia de mister si de bizar.

| Aphrodytha explică (pentru Bogdan2104):

Yup si pe astea le-am vazut.