| Hanţ_Andrei-Mihai_1994 a întrebat:

Buna sunt in cautarea unui film cu tema holocaustului in care este vorba despre o familie in care sunt 2 frati, iar unul dintre ei este personajul principal. Acestia locuiau intr-un ghetou in care nazismul nu a fost impus dupa ce a fost impus nazismul toti evreii au fost nevoiti sa isi coase pe hainele cu care ieseau afara crucea lui David. Dupa un timp fratele mai mare a personajului principal a fost deportat, iar fratele mai mic vroia sa mearga unde este el. Dupa un timp marea deportatie a evreiilor a inceput si fratele cel mic a fost trimist de urgenta intr-un institut unde evreii erau adusi si acesta il gaseste pe fratele sau unde aveau sa joace football si pentru ca era bun a fost pus in echipa officiala de football. Dupa ceva timp acesta a facut apa la plamani din cauza ca juca football pe vreme friguroasa si a fost trimis la un spital de TBC intre munti si a fost tratat intensiv de catre un doctor care nu-i mai dadea sanse de supravietuire dar acesta a supravietuit miraculos si acesta incerca sa traga cat mai mult de timp sa nu fie trimis inapoi la lagarul de concentrare, iar mai tarziu acesta ajunge sa fie inrolat in Armata Rosie Sovietica (acesta era deja adult in secventele acestea). Si nu mai stiu exact cum se termina filmul. A fost difuzat acum cateva luni pe Cinemax in caz ca asta ajuta, eu am incercat sa caut si nu am gasit filmul, am nevoie de ajutor. Va multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| Smileygirl23 a răspuns:

Waw. imi plac toatele filmele legate de holocaust asa ca daca afli raspunsul intre timp, te rog sa imi spui si mie numele filmuluibig grin

| Hanţ_Andrei-Mihai_1994 explică (pentru Smileygirl23):

Uite unul daca iti plac happy numele este Sorstalanság.

| Smileygirl23 a răspuns (pentru Hanţ_Andrei-Mihai_1994):

Multumesc frumosbig grin