| JstGeorge a întrebat:

Sunt intr-un club de filme, iar in curand vom urmari urmatoarele filme (pe tema lgbt):
Call me by your name
Kill your darlings
The way he looks
Love, Simon
Mi-ati putea recomanda si alte filme asemanatoare? Iar de asemenea, ar fi bine primite alte idei pentru temele urmatoare (avand in program o saptamana de istorie si mai apoi filosofie).

8 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Moonlight (2016)
3 oscar-uri

| Sn4k3 a răspuns:

Nu mai aveti la ce sa va uitati :))?
http://www.bfi.org.uk/......s-all-time

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hai să-ți zic un secret: decât să ceri sugestii de filme pe aici, scrii pe google: ''lgbt movies imdb'' și vei găsi grămezi de liste de nu o să ai de unde alege.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa invitati si copii sa vada filmele astea, sa fie cat mai multi educati cum trebuie.

Nu! Sa fie doar teme gay, cu istoria gayilor si cu filosofie de gay!

Jos cu heterosexualii!

#yeshomo

| BlueDark a răspuns:

120 BPM
A reprezentat Franta anul asta la Oscar sau cv de genul...

| Xeanle77 a răspuns:

Moonlight
Carol
Weekend
Brokeback Mountain
The imitation game
A single man
Prayers for Bobby
I dont want to go back alone
Those People

| mr009 a răspuns:

Lgbt nu mi se pare un subiect căruia îi trebuie atâta atenție, sunt o mulțime de teme filosofice mult mai profunde. În filmele respective se promovează obsesiv ideea că ce nu e interzis prin lege e complet normal. Dar, la urma urmelor, fiecare crede ce vrea, doar propun o atitudine detașată ca fiind cea mai potrivită, altfel poți ajunge să gândești cu capul altora.