| Mmaannuu111 a întrebat:

Buna TPU am o problema. Am netlfix pe smart tv si cand vreau sa ma uit la un serial imi da subtirare in engleza si nu stiu dc ca pe pc il am si in romana si e acelasi profil. nu stiu unde sa dau la setari. cand dau la subtitrare la film imi da doar english. ajutati-ma

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Seteaza meniul televizorului si subtitrarile pe limba romana.

| TomyBrave2019 a răspuns:

Dacă nu îți merge încearcă cu HDMI. Îl conectezi la laptop/pc și la televizor. Așa merge. E foarte util. Doar pentru serialul ăla și după te uiți normal.
O să proiecteze tot ce e de pe pc pe tv

| IonutR1 a răspuns:

Deci poti sa ai tu televizorul si in chinez, Netflix nu se ia dupa asta. El se ia dupa adresa IP si limba in care ai Cont-ul. Chiar nu inteleg de ce nu iti apare in romana daca zici ca pe laptop iti arata. Mai incearca in setari. Inainte de a porni serialul, ai mai jos Subtitrari si sunet parca, intri acolo si selectezi romana. Daca nu iti apare, problema e serialul deoarece sunt seriale care nu sunt dublate in limba romana, asta doar in cazul in care serialul nu iti apare in romana nici pe laptop. Alta varianta nu prea este.

| Mmaannuu111 explică (pentru IonutR1):

Da știi care i faza? pe contul ăsta mai am 2 profiluri si pe alt profil mergem serialul in română, doar la mine nu este subtitrare in română si nu știu de ce. nu pot intra pe profilurile lor mereu vreau sa rezolv problema