| cooki a întrebat:

TPU! Am vazut acum cativa ani inceputul unui film, dar era 12 noaptea si eu eram mica si m-au trimis ai mei la culcare asa ca nu stiu nici cum se numeste filmu'. Poate ma ajutati voiwinking. Era vorba despre o tipa casatorita, care avea 2 copii. Se trezeste intr-o dimineata si aude melodia I will survive ( de Gloria Gaynor) dar nimeni in afara de ea nu o mai auzea. Melodia dispare in momentul in care ea primeste un fluturas cu chipul unei fete disparute. Mai aude melodia cand da mana cu un tip care avea legatura cu fata. Trebuia sa mearga in vacanta cu familia, dar era un drum lung de facut cu masina si tatal copiilor era ingrozit gandidu-se la 6 ore de stres alaturi de copii. Asa ca decid sa mearga cu avionul. Dar seara tipa viseaza ca avionul se prabuseste. Sotul ei nu o asculta spunand ca nu este avionul lor. Urmatoarea seara viseaza ca mergea singura cu masina pe un drum din desert (cred...) si in fata ei avionul se prabuseste. Merge si se urca in avion si gaseste un om ars. In lucrurile acelui on gaseste pasaportul sotului ei.
Asta e tot ce imi amintesc. Nu stiu daca a fost chiar asa si as aprecia daca mi-ati spune ce film este. Funda primului raspuns corect :*

Răspuns Câştigător
| iChaz a răspuns:

Acela e un serial, nu film artistic. Se numeste Medium si are 7 sezoane. http://www.imdb.com/title/tt0412175/

Ceea ce ai descris tu este un episod din primul sezon, numit "The Song Remains the Same". http://www.imdb.com/title/tt0645636/

1 răspuns:
| cooki explică:

Mersi. Cum am promis... Fundita!