| anonim_4396 a întrebat:

Am vazut ca de cand s-a difuzat acum 2 zile pe PRO TV filmul Titanic au fost forte multe intrebari puse pe tema asta.

Ma-m gandit sa pun si eu una. tongue

Ultima data cand am vazut filmul aveam 10 ani iar acum l-am revazut cu mai mult entuziasm decat prima data.
Credeti-ma ca nu pot sa nu ma gandesc la film.
De cand l-am vazut nu mai pot sa dorm.
Stiu ca suna ciudat dar cred ca am intrat intr-o depresie. laughing... plz nu va bateti joc laughing

Sa stiti ca m-am uitat si la alte filme (la comedii), am iesit si cu prietenii dar nu am reusit sa imi iau gandul de la Titanic si de la dragostea dintre Jack si Rose.

Cum pot sa scap de aceasta "depresie"?

Răspuns Câştigător
| JCZR a răspuns:

Te inteleg perfecthappy si eu l-am vazut de mai multe ori si ultima oara l-am vaz la 12 ani acum am 15.si intr-un mod foarte ciudat a inceput sa devin obsedata de filmul asta si am inceput sa caut mai multe info d pe net... ajunsesem sa fac si o mare pasiune pentru. Leonardo Dicaprio happycrede-ma ca asta a tinut vreo 5 luni in continuu.Iti spun ca va trece de la sine nu trebuie sa faci nimic asa a fost si la mine. v-a trece si acum am alte obsesii si alti baieti celebri dupa care sunt nebuna. cred ca e doar o faza prin care trece fiecare.

4 răspunsuri:
| geolovesedward a răspuns:

Eu am patit asta cu filmul Twilight.Si in acest moment sunt inca nebuna dupa film...Cred ca e aceeasi chestie pentru. ca nici eu nu ma pot gandi la altceva in afara de Edward si Bella. Pot sa zic ca imi "controleaza" viata. Dupa ce l-am vazut prima data nu am mai putut sa dorm 3 zile si nici nu mai aveam pofta de mancare si nu imi era nici sete.Asa ca am inceput sa caut in ziare si reviste toate articolele si pozele cu/despre ei si mi-am facut un album.Priveam albumul in fiecare zi (cred ca in fiecare ora pe sub banca laughing ) si am inceput sa ma plictisesc. Faza e ca eu nu vreau sa scap de aceasta "depresie" si cam incerc sa o continui cat mai mult pentru ca ador povestea si vreau sa faca parte din viata mea si sa nu fie inchisa la sertarul "amintiri".
Daca tu vrei sa scapi de depresie uita-te de cat mai multe ori la film, la mai multe scene care le adori tu din film si probabil te vei plictisi si iti va trece...Succes!

| ganton a răspuns:

Vezi Inception. E si mai tare.

| ionica56 a răspuns:

Si eu m-am uitat duminica e a 10 oara cand il vad si mereu plang cand jack cade in fundul marii luand dragostea cu el:X
E superb.
Poti sa te uiti la un film care arata ca dagostea e o povara. ceva. nu stiu asa ai sa-l uiti.
Eu mereu port in suflet Titanicul.
Face parte din viata mea.
Pup:*

| deadea23 a răspuns:

Şi eu trec prin momente de "depresie" după ce mă uit la unele filme. Câteva minute ma simt ciudat că s-a terminat, aşa zis am "gustat" din plin filmul!
Poate eşti şi tu mai sufletistă de fel.doar timpul poate şterge această depresie. Ieşi, distrează-te şi construieşte-ţi şi tu o dragoste ca între Jack şi Rose!
La mulţi ani!