| zahre a întrebat:

Am vazut cand eram mai mica un film( ma rog era un desen animat)foarte frumos pe care as vrea sa-l revad, dar nu stiu cum se numeste. Era vorba de un caine vagabont care se atasaza de o fetita. Incepe un fel de epidemie si multi copii mor. Era sa moara si fetita daca catelusul nu ar fi plecat sa-i ia medicamentul dintr-o regiune foarte friguroasa. La sfarsitul filmului ne este aratata fetita adevarata, care acum e o femeie matura, uitandu-se impreuna cu nepotelul sau nepotica ei la statuia cainelui care a salvat-o. V-as fi foarte recunoscatoare da mi-ati spune cum se numeste filmul. MULTUMESC ANTICIPAT si funda.

Răspuns Câştigător
| Diabolique a răspuns:

Filmul bazat pe o poveste reală se numește „Balto" (1995).
http://www.youtube.com/watch?v=-yk0W2zsmYc
Numai bine!

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu sigur dar poate fi "Pornstars like it big". 100% bazat pe o intamplare reala.

| MihaiGe a răspuns:

101 dalmatieni cred ca este si da era un desen foarte frumos.
Baftă!