| rbnrubebn a întrebat:

Buna TPU, caut un film la care am uitat titlul, imi amintesc cateva secvente. Este cu chinezi intr-o inchisoare, unul gras are un carlig la mana si imi mai amintesc un baiat tanar loveste când pe cineva, multumesc frumos!

Răspuns Câştigător
| helpforyou a răspuns:

"The One Armed Swordsmen" (1967) regizat de Chang Cheh

1 răspuns:
| BBJHHRUGs a răspuns:

Ai dat funda gresit.
filmul pe care tu il cauti se numeste THE STORY OF RICKY (1991).
The One Armed Swordsmen (1967) - nu are nici o legatura cu descriera ta. In filmul acestea e vorba un nobil spadasin, căruia i-a fost tăiat brațul, se întoarce la fostul său profesor pentru a-l apăra de o bandă ticăloasă de spadasini rivali.