| TsukikoChan a întrebat:

Buna TPU
Cine stie daca va aparea un sezon 2 la Brothers conflict?(in afara de episodul special) E animeul meu preferat si imi pare rau ca s-a terminat. Daca cumva stiti ca nu apare spuneti-mi si de ce. Dau funtita.

2 răspunsuri:
| ɗєʌɗvơɪƈє a răspuns:

Foarte probabil că nu va mai fi un alt sezon. Oricum, deocamdată nu s-a anunțat altul. Iar manga, din câte văd, după care e adaptat anime-ul, e terminat... deci slabe șanse.

| Sheriarty a răspuns:

Nu va aparea deoarece actiunea din anime se termina exact in acelasi punct ca cea din manga (banda desenata dupa care e facut) si asta inseamna ca nu va aparea un sezon 2. Daca ar fi fost o sansa sa apara, manga ar fi fost ongoing si ar fi ramas ca producatorii sa se apuce de animatie. Asta e motivul 1, iar al doilea ar fi ca nu a fost primit prea bine de public per total.

Sper ca te-am ajutat.