| demage a întrebat:

cum se numeste filmul acela in care un om pune pe un autobuz o bomba si daca scade viteza sub 50 km/h acesta explodeaza, la sfarsit se duce cu autobuzu pe un aeroport si acolo sar 2 din el si acesta se izbeste de un avion happy va rog ziceti-mi dau funda!

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se numeste Speed, la noi a rulat cu titlul de Cursa infernala.

| Afa_Ceri_Cata_Log_1984 a răspuns:

Filmul se numeste "Speed", e din 1994 cu Sandra Bullock si Keanu Reeves.
Detalii aici: http://www.imdb.com/title/tt0111257/?ref_=fn_al_tt_1