| isabelle013 a întrebat:

Buna TPU! Dau FUNDITA raspunsului corect.
Acum cativa ani, aproximativ 5-6 am vazut un film care avea mai multe parti (gen cum e lord of the rings si harry potter). Povestea filmului seamana foarte mult cu cea a serialului The Shannara Chronicles (nu stiu daca am scris corect), ideea este ca nu il mai gasesc, iar daca m ati putea ajuta ar fi genial. Ceea ce mai retin eu din film este ca povestea incepe cu o fata care era ca si o sclava in casa in care locuia, iar aceasta la un momentdat fuge si ajunge la un bar sau han unde mai tarziu intalneste un hot care voia sa fure de la ea. Nu stiu cum s au inteles ei sau nu dar au plecat impreuna intr o misiune in care la un momentdat se intalneste cu o fata care i se alatura, retin ca acea fata era extrem de frumoasa si avea un par rosu aprins pana la picioare, aceasta daca nu ma insel avea si puteri magice. Cam atat retin din film, iar daca nu gresesc fata de la inceput se indragosteste de acel hot. La un moment dat mai se alatura cineva care are pielea mai inchisa (aici nu sunt 100% sigura, dar acest barbat o sa fie impreuna cu fata cu parul rosu), in total trebuie sa fie in aceasta "echipa" 2 fete si 3 baieti sau 4 baieti.

Daca stiti filmul va rog sa imi spuneti, il cayt de foarte mult timp.Filmul e unul de fantezie cu druizi, elfi, vrajitori etc

Răspuns Câştigător
| Lil95 a răspuns:

Mythica?

| isabelle013 explică (pentru Lil95):

Daaaa! Iti multumesc foarte mult. Cu ajutorul tau pot sa vizionez toale filmele cap coada dupa atat de multi ani

| Lil95 a răspuns (pentru isabelle013):

Cu mare drag!

5 răspunsuri:
| DjSannan a răspuns:

Din descrierea ta, filmul care îți amintește de The Shannara Chronicles și care are o poveste similară cu aceasta și care conține elemente de fantezie cu druizi, elfi și vrăjitori este probabil "The Last Witch Hunter" (2015). Acest film Îl are în rolul principal pe actorul Vin Diesel și spune povestea lui Kaulder, un vânător de vrăjitoare care trăiește în New York-ul modern. Kaulder este ajutat în misiunea sa de a proteja lumea de vrăjitoare de către Chloe, o tânără vânătoare de vrăjitoare și de către Dolan, un preot care îi însoțește în călătoria sa. Chloe este o personajă frumoasă, cu părul roșu lung, care are puteri magice. La un moment dat, mai se alătură echipei un personaj cu pielea mai închisă la culoare. În total, în echipă sunt trei bărbați și o femeie.

| isabelle013 explică (pentru DjSannan):

Iti multumesc de raspuns, dar nu are nici o legatura cu ceea ce am descris eu

| blackann a răspuns:

Printesa Bambi