| MeyCara a întrebat:

dupa cum a-ti observat, sunt fan anime si mi-ar placea sa stiu ce fel de anime-uri va plac si voua si de ce. Ce spuneti? Sunteti de acord? Aceasta este intrebarea mea de acum! Voi da FUNDA oricum!

5 răspunsuri:
| mariacris98 a răspuns:

Imi place "Naruto" pentru ca este vorba despre un baiat care la inceput a fost urat de toata lumea, dar avea un vis, un singur vis, si anume sa devina hokage si sa il respecte lumea. Pentru ca este un prieten adevarat care nu isi dezamageste prietenii si chiar vrea sa ii indrume pe calea ce buna chiar daca acestia nu il asculta si se indeparteaza de el. Ar fi frumos sa existe mai multi oameni asemeni lui si in viata reala! Imi mai place si "Bleach" pentru ca este cu lupte si imi place sa vad ca cineva munceste din greu pentru a se perfectiona.

| KamiM a răspuns:

Hey buna. Mie mi-a placut foarte mult anime-ul Nana deoarece chiar m-a intristat si mi s-a parut ca persoanjele sunt foarte bine puse in evidenta in situatiile alea ciudate ale vietii lor. De asemenea mi-au mai placut mult si Paradise Kiss, Honey & Clover (foarte frumos) sau Full Metal Alchemist. Am vazut mai multe dar astea imi plac in mod special. Succes!

| AnimeChu a răspuns:

Păi, câteva din anime-uri mele preferate ar fi:
Mawaru Penguindrum- este pur şi simplu genial. La început poate părea ciudat, dar e plin de mister, de momente haioase, dar şi romantice. Şi ce e şi mai plăcut e faptul că nu vei ghici niciodată cum se va termina, vei afla tot adevărul abia la jumătatea ultimului episod.
Durarara- Un alt anime bun, plin de acţiune şi mister. Lucrurile se încurcă din ce în ce mai rău şi e imposibil să nu-ţi placă personajele.
Kuroshitsuji- Cine nu iubeşte un demon superb şi un frumos stăpân ce te face să te simţi ca o pedofilă? Acţiunea este chiar interesantă, iar trecutul personajelor este dezvăluit treptat. Şi până la urmă, merită să te uiţi şi numai pentru atâtea personaje după care să salivezi. : ))
Ouran High School Host Club- comedie de zile mari, un reverse harem, plin de băieţi superbi *din nou!*. Este puţin asemănător cu Kaichou wa Maid sama! *iar un anime superrrb (Usui e o apariţie strălucitoare)*
Şi cam ăstea ar fi cele pe care le recomand cu mare căldură. Sunt pur şi simplu geniale. Mie mi-au plăcut muult.

| Lemonbipp a răspuns:

Mie imi place foarte mult yaoi! Sunt o fangirl! Mie mi-a placut mult Hetalia, Nana ( am plans ca o nebuna), No.6(si acolo am plans ca o nebuna) Kuroshitsuji s.a. Primul meu anime a fost Higurashi No Naku Koro Ni deci iti dai seama ca sunt un pic nebuna! Cred ca tot timpul mi-a placut genul ala mai horror, si la carti sunt tot asa!

| vampirela a răspuns:

Si mie imi plac yaoi-urile, darsi naturalurile.anime-urile preferate sunt Nana,CHOBITS, Shining tears x wind, rosario to vampire si altele.dar cele mai tari dintre toate sunt chugo chara si chugo chara doki.de asemenea mor dupa Miau miau power. si eu sunt fan nebun anime. apropo la fel de bun este si skep boat