| Lamaitzza a întrebat:

Este un anime din care am vazut doar cateva episoade dar nu mai stiu cum se numeste. Stiu ca era vorba despre o fata care avea un fel de gardieni care ieseau din oua, erau 3, unul albastu,unul verde si unul roz. Fata asta este indragostita de un gardian caruia i se zicea " printul " cam atat stiu, a si cred ca numele acestui anime incepe cu litera "B" dar nu stiu sigur, multumesc. Funda! :*

Răspuns Câştigător
| MadRaven a răspuns:

Shugo chara se numeste, e un anime superb!

2 răspunsuri:
| ピンク a răspuns:

Shugo Chara! Chiar merita vazut. Mie mi-a placut atat de mult incat l-am vazut pe tot in engleza, plus am citit si manga.
Serialul are cam 102 de episodade, fiind format din Shugo Chara! si Shugo Chara! Doki. Mai are o serie numita Shugo Chara! Party doar ca este foarte aiurea, nu am inteles mai nimic din ea. Pana acum au fost traduse 14 episode in romana: http://www.deseneanime.ro/desene-animate/s/shugo-chara/

| BlackAngel12 a răspuns:

De fapt nu incepe cu "B" ci cu "S": Shugo Chara.