| LittleMissCupcake a întrebat:

Imi poate spune cineva, va rog, ce este Konoha High School? Eu ma uit la Naruto/ Naruto Shippuden, dar abia astazi am auzit de Konoha High School.

Răspuns Câştigător
| Yukidaruma a răspuns:

Este un fel de manga color (il gasesti si alb-negru de obicei), doar ca nu ninja, ci inspirat din vioata reala, adica cu elevi la liceu.
sa-ti dau un exemplu: cred ca ti s-a intamplat sa gasesti pe net imagini gen: http://images.wikia.com/khs/images/2/2e/User104229_pic224016_1252181996.jpg

ei bine cam aceastea sunt, poti cauta pe youtube daca doresti, dar vezi ca nu stiu daca le vei gasi si in romana, uite unul in romana: http://www.youtube.com/watch?v=K7nrGOO5ofY

si am impresia ca vei ma gasi cateceva, pentru ca am niste prietene care stiu ca s-au apucat de tradus si... uite ca am gasit si altele:

http://www.youtube.com/watch?v=rei1zuqXQYY&feature=related

unde vezi romana, acolo te duci daca nu le ai cu engleza :))

4 răspunsuri:
| didi2802 a răspuns:

Cred ca este ceva facut de fani cu personajele din Naruto fiind elevi de liceu.Inspiratia vine probabil de la unul din OVA-urile din Naruto care era cu personajele facand parte dintr-un liceu.

| asiodfaijooij a răspuns:

Cred ca este liceul unde a invatat naruto, sakura, ino si cam toti astia. in el se petrece majoritatea actiunii serialului pe la inceput.

| Minato29 a răspuns:

Nu stiu ce e konoha high school dar stiu ca. Konoha este satul in care locuiesc ei(naruto, sakura, sai, kakashi, yamato...) Funda?

| LittleMissCupcake explică (pentru Minato29):

Mda asta stiam si eu...