| AnonimMM678 a întrebat:

imi puteti da niste seriale gen Shadowhuntwers,sau filme in care grupuri se prabusesc in Alaska sau altundeva si sunt vanati de animale, sau filme ceva gen lupta cu natura, de supravietuire,am vazut foarte multe si acum mi se pare ca nu mai gasesc deloc si cu rechini, doar sa contina animale ucigatoare, cel mai fain film mi s-a parut The grey.Imi puteti spune filme asemanatoare cu el, sau ce v-am cerut mai sus.Multumesc.

3 răspunsuri:
| faramatania a răspuns:

Seriale:The Tomorrow People, Star-Crossed, The Magicians, Beyond, The OA, Into The Badlands, Damien, Second Chance
Filme: The Shallows (2016),47 Meters Down (In The Deep 2017), Wild (2014),Against The Wild (2013),All Is Lost (2013),Alive (1993),The Edge (1997),The Land That Time Forgot (2009),The Canyon (2009),Cast Away (2000),The Beach (2000),Life Of Pi (2012),Frozen (2010),127 Hours (2010),Piranha 3D (2010),Open Water (2003)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut!

Uite niste seriale SF
The vampire diaries
The originals (are legatura cu The vampire diaries deci mai intai trebuie sa vizionezi TVD)
Grimm - se potriveste stilului tau supravietuire SF
Once upon a time - mie imi place dar nu e chiar SF e cu povestile copilariei amestecate
Dead of summer - e de supravietuire horror
Timeless - cu unii care sut selectati sa se intoarca in timp ca sa il aresteze pe un criminal si schima lucruri in trecut care fac mari schimbari in prezent
Outlander - cu una care din greseala se intoarce in timp si trebuie sa isi creeze o viata acolo
The messengers - niste oameni descopera ca sunt mesagerii lui Dumnezeu si trebuie sa il infranga pe Diavol si pe ingerii rai
The secret circle - copii care au puteri magice
Frequency - cu una care descopera ca poate vorbi printr-o statie radio in trecut cu tatalei si impreuna pot sa faca ca lucruri rele sa nu se fi intamplat
Filme nu prea stiu
Never cry werewolf
Buddymoon
Into the woods

Sper ca te-am ajutat!

| Ariana12321 a răspuns:

Seriale :The 100, the walking dead, lost, terra nova, revolution
Filme: frozen 2010, piranha 3d, ghost shark, the shallows