| desisdana a întrebat:

Buna TPU.o mica intrebare: dvd rip sau blu ray? si de ce?

Răspuns Câştigător
| FlorinDiablo a răspuns:

Blu Ray in tot deauna, Blu Ray are calitatea originala facuta de producator, DVD rip e o copie dupa original si prin copiere se pot pierde anumite propietati.

2 răspunsuri:
| brandiburu a răspuns:

Ai un TV cu diagonala de macar 1m, full HD si posibil 3D? Iti recomand Blu-Ray si, daca ai si un Blu-Ray player si/sau un sistem audio performant, experienta media este asigurata.
Daca, in schimb, vrei sa vezi filmul la calculator sau la un televizor care este, in cel mai bun caz, HD-Ready... DVDRip. Nu ai de ce sa te complici cu ceva care este de cel putin 10 ori mai mare pentru ca oricum nu vei vedea o diferenta extraordinara si oricum nu vei avea parte de toate beneficiile media.

Este alegerea ta.

| victorr_3274 a răspuns:

Blu Ray. Poti vedea 3d