| Motz_Andrei_1998 a întrebat:

Buna TPU.O mica intrebare: daca doresc sa depun bani in contul cuiva fara a sti IBAN-ul se poate folosi si numarul cardului?

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, ai nevoie sa stii IBAN-ul. Tocmai pentru a nu putea depune fara acordul detinatorului contului

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu. Trebuie sa stii IBAN-ul. http://bit.ly/2jCgYEJ

| darrio2007 a răspuns:

Cu numarul cardului, nu. La unele banci se cere CNP-ul persoanei.

| Violleta2022 a răspuns:

Trebuie sa stii: numele corect si intreg al persoanei, numele bancii, contul bancar si contul IBAN.

| Krax256 a răspuns:

Ajunge sa stii numele persoanei si numarul de card sau macar ultimele 4 cifre.

| Motz_Andrei_1998 explică:

Eu ma refeream ca persoana careia trebuie sa ii depun bani are card Visa de la BRD si si-a pierdut actul cu foaia unde avea si IBAN-ul trecut..acea persoana vrea doar pe car da ii depun iar intrebarea mea se referea daca se poate sa depun bani stiind doar numarul cardului si numele persoanei