| Fabulous a întrebat:

pentru ce-i care se uita la Anatomia lui Grey, ce s-a intamplat cu Ava, iubita lui Alex ca n-am vazut unele episoade?

Răspuns Câştigător
| whatevernvm a răspuns:

Era nebuna. Adica credea ca e gravida(a doua oara, cu Alex) si nu era, nu renunta la ideea asta chiar si dupa analize si a vrut sa se sinucida, sa isi lase copilul si sotul pentru Alex si pana la urma el a realizat ca nu e sanatoasa. Ea tot sustinea ca o cheama Ava cu toate ca toti o stiau de Rebecca.

1 răspuns:
| laurik1315 a răspuns:

A innebunit. Si-a abandonat sotul si copilul. A crezut ca era insarcinata cu copilul cu Alex. Isi face analize la Izzie si se afla ca nu a fost insarcinata deloc. Izzie ii spune lui Alex si cand el o confrunta, ea crede ca a pierdut sarcina si e extrem de suparata. Nu mai manaca, nu mai vorbeste ( era o leguma, care se mai misca din cand in cand). Alex are grija de ea ( el e obisnuit cu persoane nebune de la mama lui) La un moment dat isi taie venele si Alex o aduce la spital. In tot timpul asta Izzie incerca sa-l convinga sa o interneze undeva si cand afla ca s-a taiat cheama ea pshiatrii, enervandu-l pe alex. Ava ajunge sa fie internata si acolo se termina si relatia cu alex.