| anonim_4396 a întrebat:

Recomandati-mi un film de aventura, famile sau comedie american!
ceva interesant care sa ma tina in suspans?
Funda celui mai interesant film! happy

Răspuns Câştigător
| andrei1237 a răspuns:

Poftim gasesti aici o serie de filme:
http://www.tpu.ro/......un-thx-d/.

15 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Forrest Gump (1994), The Best Exotic Marigold Hotel (2011), The Bucket List (2007)...

| Pricked a răspuns:

Oricare din seria Pirates of the Carribean.

| whatevernvm a răspuns:

Povestea lui Benjamin Bottom mi se pare cel mai bun film happy

| faramatania a răspuns:

Comedie:The Hangover (seria), The Dictator, Sex Drive, Death At A Funeral (2007),A Few Best Men, Get Him To The Greek, Bad Teacher.Altele comedie/acțiune:Identity Thief, The Heat, We're The Millers, Gambit
Aventură/familie:Hugo, The Adventurer: The Curse Of The Midas Box

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Comedii : the Heat, over my dead body, bridesmaids si Family Guy bate multe comedii. The Heat a fost cel mai tare pentru mine.

| CoquineNoire a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu-mi imaginez pe cineva sa fi ras la The Heat, mai exact ce te-a amuzat?
pacat de Sandra Bullock, cu filmul asta a dat-o in bara.
eu dupa 20 de minute m-am plictisit teribil si l-am oprit, eh dupa ce am mai asteptat vreo 10 minute ca poate dau de o poanta buna...numa' ca nu.
grasana aia din The Heat a fost mai funny in Identity Thief, dar tot meh a fost, l-am vazut pentru Jason Bateman, ii ador sarcasmul in toate filmele in care joaca.

| anonim_4396 explică (pentru CoquineNoire):

M-am uitat de cateva ori la trailerul Identity Thief si mi s-a parut mild umor, cum este in Paul (2011) cu extraterestrul. Numai ochelaristii cu triple lentile fac glume din astea in timp ce se mangaie la reviste despre stiinta, ascunsi intr-un colt al bibliotecii. Are umor negru The Heat, mi-a placut grasanca fiindca era dura si nebuna rau. Imi place cum ii trata pe oamenii din jurul ei, le taie imediat craca. Daca vrei ceva mai penal, uita-te la Filth e facut dupa nuvela. Filth :))
Este vorba despre un scotian ofiter bipolar care trata oamenii ca pe niste gunoaie, are un umor mult mai sumbru, uneori sadic; nu m-a amuzat, dar mi-a placut de psihopat http://www.youtube.com/watch?v=3WAqiabC4VM oricat de mult incerca sa-si revina, tot mai jegos devenea.

| CoquineNoire a răspuns (pentru anonim_4396):

Deci Jason Bateman e genial, e atat de funny numai cand ii vezi moaca aia cand are contact cu prosti.; deci in toate filmele da de prosti.
un exemplu de comedie cu el e Extract, e si cu febletea mea Mila Kunis.
http://www.imdb.com/title/tt1225822/?ref_=nm_flmg_act_21

dap, aceeasi parere am avut-o despre Paul, mie imi place de actorul ala din Hot Fuzz, tot asa, pentru el m-am uitat...si pentru aia, din SNL, dar dezamagita am fost.
am vazut, dar voiam mai mult umor din partea filmului The Heat.
legat de Filth, arata bine, mersi de recomandare.
pai ce faci mah cu linkul ala, spoiler alert nenica.

| anonim_4396 explică (pentru CoquineNoire):

Nu ma amuza nici Hot Fuzz. Mi-au placut Sister Act, Benny Hill (cand eram mica), Taxi (2004), primele parti din American Pie si Scary Movie, retardatii de Silent Bob si Jay, National Security, seria Friday cu negroteii; acum imi place umorul din Family Guy, uneori din South Park, Ellen Degeneres, George Carlin, Louis C.K.
Una din fazele mele preferate din Family Guy http://www.youtube.com/watch?v=H9Oy5fAwsPY
Nu am dat niciodata o sansa show-ului SNL, o sa arunc un ochi candva.

| CoquineNoire a răspuns (pentru anonim_4396):

@Raiden, bambina pacatoasa, iar te-au maturat?
eh lasa, ca stiu ca ma vei contacta.
family guy, benny hill si mie imi plac, cu ceilalti nu am apucat sa ma delectez, dar cu ellen am prins cateva faze, e pe gustul meu si ea la capitolul umor.
legat de SNL, uite o mostra, pacat ca tipul a plecat de la ei, era crema.

http://www.youtube.com/watch?v=vNgZJrdTCug

oricum, nu toate episoadele sunt amuzante, iti recomand sa incepi cu episodul Justin Timberlake (asta face show oriunde se duce, are si o trupa cu unii din SNL, Lonely Island se numeste) si cu Lady Gaga (music guest).
ta ta!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Norbit(comedie si familie :) )
http://www.youtube.com/watch?v=MmSZJ17ppEQ

| ArthurKn a răspuns:

Lord of the rings \ the hobbit

| Felix_Remus_1990 a răspuns:

Comedie americana :American Pie 1, 2, 3, 4, 5. Funda?
Ah da si aventura avem Tomb Rider! Ti-l recomand!

| alinox123 a răspuns:

Iti recomand filmul About Time, si The Best Offer. Le-am vazut recent si te tine oarecum in suspans, ce am vazut recent. Mai este si The hobbit daca iti plac cele fantasy aventura. Vizionare placuta

| florinpin a răspuns:

All Is Lost (aventura) merita vazut.