| lSarcastiquel a întrebat:

vreau sa ma apuc de un anime nou puteti sa-mi rezumati putin anime-urile:NaNa si paradise kiss...multumesc funda.

Răspuns Câştigător
| Ikaross a răspuns:

Buna;))

Nana nu l-am urmarit, deci nu-ti pot spune cam nimic despre el, insa am auzit ca este interesant.
Paradise kiss are o poveste interesanta, tema iind arta ( muzica), insa calitatea acestora lasa de dorit, grafica este putin cam slabuta, insa caracterele sunt destul de dragut desenate.

Eu unul ti-as recomanda :
Fairy Tail : Acțiunea are loc într-o lume imaginară, Tărâmul Pământ, acolo există o Ghildă de Magi numită Fairy Tail. Fairy Tail este localizată în orașul Magnolia, care face parte din Regatul Fiore, și în acest moment este guvernată de Makarov, maestrul Ghildei. Lucy Heartfilia, o fată în vârstă de 17 ani, își dorește să devină un mag în carne și oase și se alătură uneia din cele mai prestigioase Ghilde de Magi din lume, Fairy Tail. Într-o zi, dintr-o pură coincidență, aceasta se întâlnește cu Natsu Dragneel, un băiat care are rău de mișcare, dar foarte vesel din natură. Totuși, lucrul pe care ea nu-l știe este acela că Natsu este cea mai apropiată legătură către Fairy Tail, el fiind un Mag în Fairy Tail.

Sora no otoshimono : un anime foarte interesant, un Angeloid, Icarus cade din cer, Tomoki Sakurai, un baiat putin cam pervers, devine stapanul acesteia, povestea luand multe intorsaturi stranii, insa te anunt de acum este un pic Hentai acest serial.

Si ultimul, dar nu cel din urma :

Kaleido Star : Un anime foarte interesant, dupa parerea mea cel mai bun, are tot ce iti poti dori : drama, dragoste, actiune, arta (trapezul), poveste, dupa parerea mea este anime-ul perfect.

Acestea, cu exceptia Paradise Kiss, le poti gasi pe site-ul http://www.deseneanime.ro

Sper ca te-am ajutat ^^

1 răspuns:
| Nebuneală a răspuns:

Heii happy
NaNa este un anime foarte frumos, ti-l recomand personale. Este o combinatie intre comedie-drama-romantic.
Uite un info : Komatsu Nana se mută în Tokio, urmându-l pe iubitul ei Shoji. În tren o întâlnește pe Osaki Nana, vocalista trupei Blast, ce își dorește să se mute în Tokio pentru a își urma visul de a deveni cântăreață profesionistă. Cele două Nana sunt total diferite, însă printr-o coincidență ajung să trăiască împreună. Întâmplările petrecute le ajută să lege o prietenie, dar oare aceasta va rezista tuturor încercărilor vieții?
Iar Paradise Kiss nu l-am vazut. Si nu stiu nimic de acest anime.
Sper ca te-am ajutat:*!